Tím, že žijeme, se vlastně stále opotřebováváme. To, že nám stárnou vnitřní orgány, ale nikdo nevidí. Jediné, čím se prezentujeme celému světu, je naše pokožka, která chrání tělo před vnějšími vlivy všeho druhu. Podle její kvality nás hodnotí naše okolí. Kůže to má s námi hodně těžké. Jako první čelí působení chemických přípravků, vysušování častým mytím, slunečním paprskům, mrazu i úbytku vody souvisejícím s přibývajícími roky. Kůže neustále vysychá, tvoří se v ní trhlinky, postupně ztrácí vodu a stává se prostupná pro cizorodé látky. Těmi mohou být různé toxiny nebo alergeny. S tím se ale nemusíme smířit. Stačí věnovat ošetření kůže náležitou pozornost.

Proč pleť uvadá

Je to jednoduché. Na vině je stárnutí, úbytek tukových buněk - lipidů a pozvolná ztráta vody. Proces urychluje extrémní počasí a fakt, že se o svou pleť nestaráme dostatečně.

Lipobase Repair účinkuje třikrát

Jak bude naše pleť vypadat, záleží na zděděných dispozicích a na péči, jakou jí poskytneme. Pro povrchovou Lipobase Repairvrstvu, která je zodpovědná za rychlost vysychání i tvorbu vrásek, musíme vybrat správný kosmetický přípravek. Naprosto unikátním tipem je krém Lipobase Repair, který jako jediný na našem trhu dokáže kůži ošetřit na třech úrovních.

1. Do hodiny po nanesení utěsní povrchovou vrstvu a zabrání dalšímu odpařování vody.
2. Utěsní praskliny a doplní chybějící lipidy v mezibuněčných prostorech.
3. Dodá do spodní vrstvy pokožky přírodní lipidy a ceramidy, které se zde uloží do zásoby

První dva kroky však dokáže více přípravků, co je u Lipobase Repair výjimečné, je krok třetí. Lipobase Repair navíc obsahuje lipidy a ceramidy přesně v té podobě, jaká je našemu tělu vlastní. Tím, že je naše kůže dokáže vstřebat a uložit ve spodní vrstvě do zásoby, se pak stává takovou, jaká by byla v ideálním stavu. Říká se tomu sendvičový efekt. Lipidy a ceramidy jsou z jedné strany dodány povrchu kůže, z druhé do její nejhlubší vrstvy. Všechny tyto fáze se dějí do 24 hodin po namazání. Krém, na rozdíl od ostatních, stačí proto aplikovat jen jedenkrát denně!

Lipobase Repair není jen pro atopiky

Tento krém byl vlastně původně určen pro atopiky, kterých je v české republice evidováno 800 tisíc! Výborně se však hodí i pro zcela zdravou, ale nárazově namáhanou pokožku. Například v mrazu na horách, při práci na zahradě, velkém úklidu pomocí saponátů a tak dále. Zvláště vhodný je na lokálně postižená místa (loketní a kolenní jamky, ruce, kůži kolem očí, úst, nosu, za ušima).

Prevence je důležitá

Je mylné se domnívat, že atopický ekzém je záležitostí pouze dětí. Objevit se může i v pokročilejším věku, a to zvláště u toho, kdo péči o svou kůži dlouhodobě zanedbával a ničím ji nepromazával. Tím si totiž porušil svou kožní bariéru, která začala propouštět množství toxinů, a ty v jeho pokožce způsobily zánět - atopický ekzém (AD).

Rozvoj AD je podmíněn několika faktory:

  1. porušení kožní bariéry
  2. narušení imunitních mechanismů
  3. genetická dispozice
  4. přítomnost bakterie Staphylococcus aureus, která obvykle neosidluje zdravou pokožku

Základem obnovy kožní bariéry je tudíž vhodné promašťovalo, čemuž výborně vyhovuje Lipobase Repair. Navíc je bez konzervantů i parfemace, takže ho dobře snáší i ta nejcitlivější pokožka.

Reklama