5e54f2a246bd0obrazek.pngVitamin C je pro náš organismus klíčovou látkou. Bohužel si ji ale není schopen vytvářet sám, je odkázán pouze na to, co mu každý den dodáme. To ale často není žádná sláva. „Na naší klinice provádíme v rámci vstupní prohlídky vyšetření hladiny vitaminu C v organismu a vidíme, že 86 % dospělých lidí vykazuje nedostatečnou hladinu. Někteří kolegové pediatři realizují totéž u dětí, kde je situace ještě horší, protože 89 % dětí vykazuje nedostatečnou hladinu vitaminu C,“ říká PharmDr. Lucie Kotlářová, vedoucí zdravotnického zařízení inPHARM Clinic.

Pak není divu, že se potýkáme s fyzickým i psychickým vyčerpáním, jsme často nemocné, máme křehké vlasy a unavenou pleť a mohou nás trápit bolesti kloubů i jiné, daleko horší neduhy. Jak například ukázaly některé studie, u onkologických onemocnění je vlivem nedostatku vitaminu C potlačená aktivní demetylace DNA v buňce, což může být jedním ze spouštěcích faktorů kancerogeneze, tedy proměny normálních buněk v nádorové. Je také prokázáno, že alergická onemocnění často doprovází deficit vitaminu C. A snížená hladina vitaminu C vede i k epigenetickým změnám, které mohou vyústit například v neurodegenerativní onemocnění, jako je Parkinsonova a Alzheimerova nemoc.

To je ovšem jen malý výčet toho, co může nedostatek vitaminu C způsobit.

K čemu naopak vitamin C přispívá?

  • k normální funkci imunitního systému,
  • k duševní rovnováze, normální psychické činnosti a činnosti nervové soustavy,
  • k antioxidační ochraně buněk proti oxidačnímu stresu,
  • ke snížení míry únavy a vyčerpání,
  • k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů,
  • ke zvýšenému vstřebávání železa.

Jak vitamin C doplnit?

Nejlepší variantou je konzumovat denně dostatek ovoce a zeleniny. Tím se ale mnohdy nemůže vykrýt denní potřeba, jelikož tolik zeleniny, kolik náš organismus potřebuje vitaminu C, nejsme schopni zkonzumovat. Záchranou je vitamin C  v tabletkách. Jen je třeba dobře vybírat, abychom neplatily za takové, které nepomohou, protože se v potřebné míře nevstřebají ze střeva do krve.

5e54ef11a7f85obrazek.pngVýzkumy ukazují, že po jednorázovém požití například 1000 mg klasického vitaminu C se až 80 % tohoto množství vyloučí, aniž by byl organismus schopen ho například na úrovni imunitního či nervového systému zužitkovat. Nadto neabsorbovaný vitamin C zůstává ve střevě a v jeho prostředí dráždí žaludek, způsobuje průjem a může se měnit na oxalát, který se vylučuje ledvinami, přičemž právě oxalát (nikoliv vitamin C) zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů.

„Dosáhnout dostatečných hladin v krvi je možno nitrožilním podáváním, ovšem nitrožilní infuze není vždy dostupná. Nicméně jako vynikající řešení se jeví lipozomální forma vitaminu C. Díky lipozomální technologii je vitamin C obalen vrstvou přírodních fosfolipidů, z nichž jsou tvořeny i naše buněčné membrány, a proto oproti běžným perorálním formám s postupným uvolňováním umožňuje liposomální forma dokonalejší vstřebávání vitaminu C,“ radí doktorka Kotlářová

Řešení? LIPO C ASKOR Forte

LIPO C ASKOR Forte je přírodní vitamin C s lipozomálním vstřebáváním (liposomal delivery, LD), který ale obsahuje také bioflavonoidy z citrusových plodů, extrakt plodu šípku a tukové látky z rostlinných zdrojů. Jde o výsledek spojení tradičních znalostí a moderní technologie vyvinuté americkými a českými odborníky, přičemž uvedené složení bylo formulováno pod názvem RosaCelip-LD®.

obrazek.png

Lipozomální vstřebávání ze střeva do krve není omezováno střevními transportéry (jako je tomu u běžných perorálních forem včetně forem s pozvolným uvolňováním bez lipozomálního vstřebávání). RosaCelip-LD® tak udržuje oproti běžnému vitaminu C v organismu několikanásobně vyšší hladinu a dostupnost pro antioxidační ochranu zdravých buněk a zejména pro imunitní a nervový systém. Díky efektivnímu a postupnému vstřebávání do organismu je zároveň šetrný k ledvinám a zažívacímu ústrojí.

Každé balení LIPO C ASKOR Forte navíc obsahuje proužky Uro-C-Kontrol. Půl minuty po namočení v čerstvé moči podává zabarvení proužku orientační informaci o tom, zda jsou antioxidační kapacita a všechny systémy - zejména imunitní, nervový, pohybový a kardiovaskulární - dostatečně zabezpečeny vitaminem C. V ideálním případě (žluté zabarvení) je potřeba v daném dávkování pokračovat anebo v případě nedostatku vitaminu C v organismu (zelené zabarvení) jeho denní dávky navýšit.

Další informace najdete na stránkách www.inpharm.cz a www.lipocaskor.cz.
5e54ef1d76d70obrazek.png

Chcete se dozvědět více zajímavých informací o vitaminu C? Článek si můžete přečíst ZDE.

Reklama