Lipánek není jen výrobce lahodných tvarohových krémů, které jsou tolik oblíbené především dětmi - lehkost tvarohu a smetany nyní objevíte i v žervé! Tento čerstvý sýr je charakteristický svou krémovou, lehce roztíratelnou konzistencí a smetanovou chutí. Vychutnat si ho můžete hned ve dvou příchutích, které jsou ideální pro lehké letní stravování - s pažitkou nebo jen z tvarohu a smetany.

Lipánek žervé je sýr mnoha využití vyrobený šetrným technologickým postupem z poctivého tvarohu a smetany z jihu Čech. Je vhodný pro přípravu lahodné snídaně, ale také pro lehkou svačinu nebo večeři. Doby, kdy bylo žervé spojováno jen s přípravou nesladkých pokrmů, jsou dávno pryč. Lipánek žervé přichází s oběma možnostmi, které splňují požadavky bezlepkové diety. Minimální trvanlivost Lipánka žervé je 30 dní. Obsahuje také výživové hodnoty - na 100 g výrobku připadá:

  • energie 920 kJ / 220 kcal
  • tuky 19,2 g
  • bílkoviny 8,3 g
  • sacharidy 4 g

Lipánek žervé s pažitkou

LipánekLipánek žervé s pažitkou může být součástí nesladkých pokrmů, které obohatí váš stůl. Do poctivého tvarohu a smetany jsou vmíchány kousky pažitky. Můžete si ho jednoduše namazat na čerstvé pečivo a vychutnat si jeho lahodnou chuť. Ovšem vaší fantazii se meze nekladou - po přidání jiných ingrediencí do Lipánka žervé (jako například nivy, tuňáka, či jiné zeleniny) lehce vytvoříte pomazánky, ze kterých připravíte skvělé jednohubky vhodné třeba i k posezení u vína.

Lipánek žervé z tvarohu a smetany

LipánekSvojí tvarohovou, lehce roztíratelnou konzistencí a smetanovou chutí si získal nejen děti, ale i rodiče. Je také vhodný pro namazání na čerstvé pečivo, ale sladká varianta žervé vybízí ke kulinářským uměním. Nejen, že s ním můžete připravit borůvkový koláč, obohatit s ním jablečný štrúdl, ale jednoduše ho můžete podávat jen s čerstvým ovocem (jahodami, malinami, banány, apod.) a během chvilky máte výborný tvarohový dezert. Sladká varianta Lipánku žervé se dá využít i jako náhražka krému Mascarpone a připravit tak lahodné české tiramisu, které ocení nejen návštěva, ale i zbytek vaší rodiny.

Vychutnejte si jedinečnou tvarohovou chuť! Oba Lipánky žervé můžete zakoupit v prodejnách Tesco, Coop, Terno nebo Flop za orientační cenu 12,90 Kč.