Všem dětem, které od nynějška oslaví první narozeniny, je určena unikátní novinka na trhu jogurtů, a to rovnou ve trojím provedení. Lipánek Baby, jemný jogurt s probiotickou kulturou Synbiotec jistě uvítají i maminky coby chutnou, zdravou a navíc rychlou svačinu. Vybírat mohou mezi neochucenou variantou a dvojicí ochucených - jablkem s mrkví nebo banánem.

madeta

Ptáte se, v čem spočívá jedinečnost probiotického Lipánku Baby? Jednak v tom, že splňuje požadavky na výživu pro děti od jednoho roku, což potvrdila Česká pediatrická společnost a schválilo Ministerstvo zdravotnictví České republiky, jednak v tom, že se jedná o první výrobek svého druhu na našem trhu.

MadetaProbiotická kultura Synbiotec obsažená v novém výrobku Lipánek Baby, na niž Madeta získala exkluzivitu, obsahuje dva vysoce odolné kmeny probiotik lidského původu, které se udrží ve střevech a prokazatelně tak pomáhají budovat u dětí od raného věku tolik potřebnou imunitu. Vykazuje mimořádnou přilnavost k buňkám trávicího traktu, je odolná vůči žaludečním a žlučovým kyselinám i proti antibiotikům.

Velký význam v budování imunity dětí má samozřejmě kojení, neboť mateřské mléko chrání kojence před většinou nemocí. Protože se ale imunitní systém dítěte vyvíjí až do čtvrtého roku života, je vhodné po ukončení kojení dodávat probiotika jinou cestou. Odborníci na dětskou výživu doporučují konzumaci takzvaných funkčních potravin určených pro děti. Jedná se o potraviny vyrobené z přirozeně se vyskytujících složek tak, aby měla kromě prosté výživné hodnoty i příznivý účinek na zdraví dítěte.

Mudr.„Nejvhodnější jsou potraviny obohacené o probiotika či prebiotika, anebo obojí, takzvaná synbiotika,“ radí MUDr. Pavel Frühauf, CSc., primář Kliniky dětského a dorosteneckého lékařství Všeobecné fakultní nemocnice Praha. „Zařazování potravin s obsahem synbiotik do jídelníčku dítěte, ale i dospělého člověka, by mělo být pravidelné a trvalé,“ doporučuje lékař. Vhodnou potravinou z tohoto úhlu pohledu je jogurt sám o sobě, protože obsahuje určité množství pozitivně působících bakterií. Je-li navíc obohacen o probiotika, jako je tomu u nového jogurtu Lipánek Baby, může mít na imunitu dětí skutečně velmi pozitivní vliv.

Ale dost už o pozitivních zdravotních účincích. Všichni víme, že ne vše, co je zdravé, je současně i chutné. Právě u malých dětí je však při přijímání potravy jemná a lahodná chuť obzvlášť důležitá. Proto si Madeta s vývojem nového Lipánku Baby dala obzvlášť záležet. „Domnívám se, že příchutě Lipánku Baby jsme zvolili správně. Vybrali jsme ty, které mají malé děti dlouhodobě v největší oblibě, a to jablko s mrkví a banán. Všechny tři varianty jsou velmi jemně nakyslé, což je od tradičního jogurtu odlišuje,“ říká Pavel Kozel, produktový manažer Madety. „A určitě si na nich pochutnají nejen děti, ale i jejich rodiče,“ dodává.

 

Reklama