Linka bezpečí se jako člen Mezinárodní asociace dětských linek důvěry (Child Helpline International) připojila ke Dni dětských telefonických linek důvěry, který byl vyhlášen na 17. května 2007. V reakci na rozvoj komunikačních technologií již LB rozšířila své online služby krizové intervence o Chat pro děti v nouzi. Nově otevírá také Internet Helpline - poradnu pro bezpečnější internet.

V „globální vesnici“ nového tisíciletí by se měla stát dostupnost pomoci dětem stejně snadnou jako např. vyhledání nejbližšího telefonu nebo počítače. Moderní telekomunikace stírají vzdálenost mezi lidmi na mnoha úrovních – podobně i milióny dětí na celém světě mohou dnes prostřednictvím online krizových linek vyhledat potřebnou pomoc po telefonu či internetu. Stačí jen vytočit bezplatné číslo, přihlásit se na chat, kliknout…

„Connecting Children In The 21st Century“
17. května slaví Mezinárodní telekomunikační unie (ITU), evropská agentura pro telekomunikační služby, už tradičně Světový telekomunikační den – zdůrazňující celosvětový rozvoj „informační společnosti“. Letošní výroční den je výslovně věnován dětem – dětským telefonickým linkám důvěry – k jeho propagaci se proto hlásí i asociace Child Helpline International a jednotlivé národní linky důvěry. „S využitím moderních komunikačních nástrojů mohou děti lépe využívat svá práva na vzdělání, informace i nezbytnou pomoc,“ zdůrazňuje tisková mluvčí LB, Vendula Kodetová.

Bezpečně na netu!
Linku bezpečí Online najdete na www.internethelpline.cz. Krizové linky Sdružení Linka bezpečí zaměřují úsilí na ochranu dětí před veškerým  násilím, zneužíváním a v poslední době také před negativním vlivem médií, zejména internetu. Internetová síť představuje pro děti vedle svých předností i zřejmá rizika - anonymní prostor netu se může stát nebezpečným nástrojem zneužívání. „Veřejné rozpoznání škodlivého a nezákonného obsahu je v České republice obecně nízké a jeho množství narůstá. Varovným faktem je také (výzkumy potvrzená) lhostejnost evropských rodičů k nebezpečí na internetu,“ dodává Kodetová.

Linka bezpečí zavádí v tomto roce novou službu Internet Helpline – Linka bezpečí Online. Děti a dospívající, kteří se potřebují svěřit se svými problémy týkajícími se podezřelých stránek a nabídek na internetu, mohou kontaktovat 24 hodin denně známé bezplatné číslo Linky bezpečí 800 155 555, kde se jim budou věnovat vyškolení konzultanti Helpline. O pomoc se mohou děti dále obrátit na Chat Linky bezpečí (chat.linkabezpeci.cz) nebo e-mailem na kontakt ilb@linkabezpeci.cz.

Internet Helpline je první českou asistenční linkou na pomoc dětským obětem internetové kriminality! Službu Internet Helpline realizuje Linka bezpečí jako součást evropského projektu CZESICON - Safer Internet Plus (www.saferinternet.cz).

Reklama