Děti a dospívající v tísni už nejsou v kritických a zátěžových situacích odkázáni jen na telefonní čísla nebo e-mailový kontakt Linky bezpečí. Společně se serverem Xchat.cz portálu Centrum.cz zahájila Linka bezpečí začátkem roku provoz další krizové linky - prostřednictvím chatu na chat.linkabezpeci.cz a xchat.centrum.cz/lb/.

Zejména pro děti a mladé lidi, kterým je tato služba určena, je chat v poslední době často přístupnější než telefon. Centrum.cz jsme si jako partnera vybrali mimo jiné proto, že má mezi českými providery velkou tradici," zdůraznil ředitel Sdružení Linka bezpečí dr. Tomáš Květák. Zahájení chatového provozu znamená pro Sdružení i do budoucna významné posílení poskytovaných služeb krizové intervence. Nejznámější z telefonických krizových linek, Linka bezpečí, funguje pro děti již dvanáctým rokem, bezplatně a 24 hodin denně.

Dlouhodobě se snažíme vytvářet pro uživatele bezpečné prostředí k chatování. Jako jediní v Česku například budujeme databázi certifikovaných uživatelů, takže se nemohou vydávat za někoho jiného. Uvědomujeme si ale, že hlavně na děti číhá na internetu stále dost nástrah. Konzultanti Linky bezpečí mohou přímo na webu dětem účinně poradit a pomoci s jejich trápením,“ říká Robert Plemátl, který má v Centrum.cz projekt Xchat.cz na starosti.

Internetová místnost Linky Bezpečí má za sebou první období zkušebního provozu. V testovacím režimu byla chatová linka spuštěna ještě před Vánocemi. Od 2. 1. 2007 je služba k dispozici každé pondělí, úterý, čtvrtek a sobotu vždy od 15 do 17 hodin a od 19 do 21 hodin. „Počet místností i hodiny, během nichž jsou naši odborní pracovníci na chatu k dispozici, se budeme snažit postupně zvyšovat až na každodenní provoz. Už první dny ukázaly, že o službu je zájem,“ uvádí vedoucí Linky bezpečí Kateřina Lišková. Během prosince se do chatu přihlásilo 26 klientů. Oproti telefonické pomoci trvá hovor na chatu déle, a proto 62 % hovorů trvalo více než 20 minut (zatímco telefonické hovory přesáhnou dobu 20 min cca. v 7 % případů).

Chatujícím je na Lince bezpečí zaručena anonymita, neukládají se zde ani doslovné přepisy rozhovorů. Očekávána jsou závažná témata – přičemž případné zneužívající hovory budou blokovány a vyřazeny na tzv. blacklist, aby se do místnosti dostaly děti, které si potřebují promluvit o tom, co je skutečně tíží.

Krizové linky Linky bezpečí:
800 155 555 - primárně určena dětem a dospívajícím v těžkých životních situacích (funguje nonstop a bezplatně z pevné i mobilní sítě).

Linka „vzkaz domů“ 800 111 113 a 724 727 777 - zaměřena zejména na děti na útěku z domova či ústavních zařízení (bezplatné volání z pevné sítě).

Rodičovská linka 283 852 222 - pomáhá řešit dospělým výchovné problémy.

Internetová linka bezpečí ilb@linkabezpeci.cz - koresponduje s prací Linky bezpečí prostřednictvím e-mailu.

Chat pro děti v nouzi na chat.linkabezpeci.cz.

Krizové linky přijímají celkem přes 1600 hovorů denně. Mezi hlavní témata volajících patří vztahové a osobnostní problémy, problémy v rodině a ve škole, týrání a zneužívání dětí. SLB zajišťuje při své práci absolutní anonymitu klientů. Od svého vzniku v roce 1994 přijala Linka bezpečí již 7 milionů telefonátů.

Reklama