Linka bezpečí, na kterou se lze dovolat bezplatně z kteréhokoliv místa v České republice z pevných i mobilních telefonů, a denně je to až 320 dětí, slouží všem dětem a mladistvým.

Velká dětská trápení / 800 155 555/
Děti mají svoje velká trápení, se kterým si nevědí rady, cítí se ohrožené, osamělé, zmatené a z jakýchkoliv důvodů se nemohou svěřit svému okolí. To jsou přesně situace, kdy hledají pochopení, podporu, důvěru. Právě v tom je Linka bezpečí jedinečná – dokáže nabídnout kvalifikovanou radu i pomoc. Nejčastější telefonát: nepochopení v rodině a šikana.

Rodičovská linka / 283 852 222/
Tato nová služba je pro rodiče i prarodiče, stejně tak jako pro ostatní členy rodiny a nabízí jim výchovné, rodinné a sociálně právní poradenství. Nejčastější telefonát: plačící matka je zoufalá, protože si neví rady se svým puberťákem, který začíná brát drogy.

Linka Vzkaz domů / 800 111 113, 724 727 777/
Je určena speciálně dětem, které jsou na útěku z domova nebo z ústavního zařízení nebo pro děti, které rodiče vyhodili z domova, i pro ty, které útěk zvažují.

Chtějí pomáhat, ale je jich málo
Stejně tak jako u nás chybí vysoce vzdělaní počítačoví odborníci, chybí i erudovaní konzultanti. Jen proto není telefonních čísel, na která lze volat v krizi, víc, jen proto je pracovní doba omezená. A důvod: Peníze – sdružení jich nemá tolik, aby mohlo zaplatit víc odborníků.

Máte zkušenosti s Linkou bezpečí? Myslíte si, že Linka bezpečí je potřebná služba? Znáte ve svém okolí dítě, které by odbornou pomoc potřebovalo? 

 

 

 

Reklama