linecké cukroví

Cukroví, které nechybí snad na žádném vánočním stole. Kromě slepování marmeládou a ozdobení moučkovým cukrem, ho můžete namáčet do čokolády, zdobit oříšky nebo barevným sypáním. Jak máte chuť.

Už samotný základ, různé tvary, podle vaší fantazie, je skvělý. Krásně voní, je křehký a jen se rozplývá na jazyku. Nemusíte se bát připravit klidně i dvě dávky těsta. Stejné těsto totiž můžete použít i na plněné vánoční košíčky. Nebo můžete místo části mouky přidat trochu najemno mletých ořechů a vytvořit úplně jiné, zajímavé cukroví.

Suroviny

  • 400 g hladké mouky
  • 250 g dobře vychlazené Hery máslová příchuť
  • 150 g cukru moučka
  • 1 dobře vychlazené vejce
  • špetka vanilkového prášku
  • kůra z 1 chemicky neošetřeného citronu

Postup

Všechny suroviny velice rychle zpracujeme. Ideálně v robotu, aby se příliš neohřály. Dáme minimálně na dvě hodiny, ideálně do druhého dne, odpočinou v potravinové folii do lednice.

Před zpracováním nechejte těsto trochu změknout. Vyválejte na lehce pomoučené válu, na šířku asi 5 mm. Vykrajujte tvary a pečte v troubě vyhřáté na 170 °C. Pečte dozlatova, bude to trvat asi 10 – 13 minut, podle tloušťky těsta a také podle toho, jestli pečete zrovna tvary plné nebo s dírou uprostřed.

Nechejte vychladnout a slepujte oblíbenou marmeládou. Ideální je nějaká výrazná, snad nejoblíbenější je rybízová.

Dobrou chuť přeje Elly.

Úžasné cukroví z našeho magazínu

vanilkové rohlíčky

perníky

Hera

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Reklama