Linda s Liborem byli podle mnoha lidí ideální pár. Až do loňské dovolené. Když se vrátili z Neapole, kde trávili již třetí léto, dovezli si poprvé zajímavý suvenýr: lávové kameny z Vesuvu. Linda je teď viní z rozchodu.

Uvažovala jste někdy nad tím, že přivézt si z dovolené zajímavý kámen nemusí být vždy jen „dobré“? Přečtěte si zajímavý příběh sedmadvacetileté Lindy, která viní dva lávové kameny z rozchodu s bývalým přítelem Liborem.

Linda, Libor a cesta na Vesuv

lávové kamenyItálii jsme si s Liborem zamilovali a trávili tam každé společné léto. Muluju Neapol! A tak jsme tam zamířili i loni. To jsme spolu byli již pět let a všichni známí i rodina našemu vztahu věřili - byli jsme prostě sehraní.

Libor věděl o mé touze podívat se na Vesuv, a tak vše zařídil. Byl to nádherný den! Autem jsme vystoupali až na parkoviště, které je kousek pod kráterem, a pak si udělali úžasnou procházku. Nahoře mě Libor požádal o ruku - bylo to tak neskutečně romantické, silné... No, hádejte, řekla jsem mu ano.

Chtěli jsme mít oba na tu chvíli nějakou památku, tedy já už měla prstýnek, ale ty dva lávové kameny na nás vykoukly a byly do sebe zaklesnuté jako milenci - říkali jsme si, že je to jistě znamení.

Po návratu z dovolené jsme se ale z ničeho nic začali dohadovat. Začalo to vždycky nějakým nesmyslem a najednou jsme jeden na druhého vylili všechny možné křivdy z předchozích pěti let. Párkrát jsme to vydýchali, ale když hádky neustávaly, Libor se na čas odstěhoval zpět k rodičům. Domluvili jsme se, že si od sebe trochu odpočineme. Že to možná je tou novou situací, na kterou si musíme oba zvyknout, že jsme zasnoubení.

Nebylo to tím. Nejdřív jsme si občas psali a viděli se, ale byly to takové trapné chvilky. Tak jsme se vídat přestali. Domluvili jsme si rande za měsíc, a tam jsme si už byli docela cizí. Jako by se potkali dva lidé, kteří si nemají co říct. Rozetnul to Libor, ale v tu chvíli jsem s rozchodem souhlasila.

Až pak jsme si někde na internetu přečetla, že lávové kameny nosí neštěstí. Pokud se člověk chce toho neštěstí zbavit, musí je vrátit na místo, odkud si je přinesl. Koukala jsem na monitor a hlavou mi letěly všechny události poslední dovolené. Dokonale to do sebe zapadlo.

A tak tam ty lávové milence jedu letos vrátit, třeba se něco změní...

Názor šamanky Markéty

S jakýmkoli předmětem si člověk může domů přinést něco marketanebezpečného. I když se v kamenech úplně neorientuji, tak lávové kameny z mého pohledu nejsou zlé, jen hodně silné. Jsou z hloubi země a některé z nich si přináší opravdu mocnou energii, na kterou nemusíme být připraveni.

Ostatně podobné je to se všemi věcmi, které si domů nosíme. Třeba člověk, který si sbírá starožitnosti, řekla bych, docela riskuje. Může si s nimi totiž přinést různé bytosti, ty předměty toho mají hodně odžito a nevíme, co všechno. S lávovými kameny je to podobné, navíc láva patří k trpaslíkům, a ti se nezakecaj.

Kam dál?

Reklama