shutterstock-61894678.jpgFoto: Shutterstock

Linda, syn Tobiáš a manžel Mirek žijí v jednom domě s devadesátiletou Libuší, což je Lindina babička. Ženě i přes její pokročilý věk zdraví ještě docela slouží. Po uzavření školek byla Linda s Tobiášem doma, zatímco Mirek pracoval z domova. Teď by se Linda měla vrátit do práce, kde přijde do kontaktu s větším počtem lidí a Tobiáš by měl nastoupit do školky. Rodina tak stála před rozhodnutím, jestli to skutečně udělat a ohrozit tak starou babičku.

„Je to nesmírně těžké rozhodování. Chci se vrátit do práce, protože na mě tlačí, ale bojím se, že zavleču nákazu k nám domů a babička kvůli mně třeba umře. Stejně tak může něco ve školce chytit Tobiáš. Na druhou stranu tady nákaza je a podle prognóz i bude. Nástup do práce nemůžu oddalovat do nekonečna,“ svěřuje se Linda.

Ta udělala rodinnou poradu s babičkou i manželem, ale ani jeden z nich jí v rozhodování moc nepomohlo. Babička krčila rameny a manžel řekl, že je to na Lindě. Žena už se přes týden budí uprostřed noci, trápí ji zlé sny o tom, že nakazila babičku, a ta kvůli ní umírá.

„Dokonce jsem zvažovala i to, že bych babičku dala do domova důchodců, aby s námi každý den nepřicházela do styku, ale to bych jí nemohla udělat. Žijeme v jejím domě a ona je fixovaná na své známé prostředí, ve kterém chce dožít. Do práce asi nastoupím a budeme se snažit být ještě opatrnější. Nahoru za ní budu posílat jen manžela, který pracuje z domova. Ale jestli se babičce kvůli nám něco stane, neodpustím si to,“ uzavírá Linda.

Reklama