mysliProbuďte se po dlouhé zimě a zkuste něco, co dodá vašemu organizmu energii do jarních dnů - zkuste limitovanou edici Emco Mysli na zdraví s mákem, lískovými oříšky a skořicí, se kterou v těchto dnech přichází na trh nejoblíbenější značka Emco.

„Limitované edice Emco Mysli na zdraví se těší velké oblibě, a tak jsme se rozhodli nabídnout zákazníkům další novinku,“ říká Petra Farkašová, vedoucí marketingu společnosti Emco. „Z několika průzkumů za poslední dobu vyplynulo, že mnozí zákazníci by také uvítali müsli bez rozinek, takže jsme se touto edicí rozhodli vyjít vstříc i jim - Mysli na zdraví s mákem rozinky neobsahuje.“

Doporučená MOC: 39,90 Kč

mysliSamotný mák má příznivé léčebné účinky. Maková semena obsahují až 60 % oleje, proto jsou dobrým zdrojem energie. Tento olej je tvořen 45–50% nenasycenými esenciálními mastnými kyselinami. Je bohatým zdrojem linolové kyseliny (důležité omega-6-kyseliny), která hraje svojí roli v prevenci kardiovaskulárních onemocnění. V makových semenech jsou dále přítomny bílkoviny a řada stopových prvků a to zejména vápníku, hořčíku, fosforu, draslíku a sodíku. Pro svůj významný obsah vápníku je mák doporučován jako prevence osteoporózy zejména pro lidi, kteří nemohou konzumovat mléčné výrobky. Díky přirozenému obsahu alkaloidních látek je mletý mák používán jako tišící prostředek při bolestech, nespavosti. Mák působí tlumivě na dýchací orgány, a proto se v přírodní medicíně používá proti chorobám dýchacích cest a při astmatu.

mysliLískové oříšky obsahují až 60 % tuků, okolo 19 % bílkovin, 5 % cukrů a další látky. Plody lísky obecné obsahují fosfor, železo, hořčík a vitaminy E a C. Lískové oříšky povzbuzují funkci střev, vývoj svalstva a posilují cévy.

mysliSkořice podporuje chuť k jídlu a snižuje krevní tlak. Zlepšuje rovněž trávení. Díky dezinfekčním a antibiotickým účinkům ji lze použít i jako prostředek proti nachlazení, kašli a chřipce, neboť má antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační účinky, což potvrdily i moderní farmakologické průzkumy. Příznivě také ovlivňuje metabolismus tuků a cukrů. V klinických studiích bylo totiž prokázáno, že skořice snižuje hladinu krevního cukru u diabetiků typu 2 až o 29 % a hladinu cholesterolu až o 26 %.


Emco s. r. o. - přední česká společnost s více než patnáctiletou tradicí. Patří mezi největší české výrobce a distributory potravin.

Nejprodávanějším produktem společnosti je Emco Mysli na zdraví. Na českém trhu zaujímá Emco s těmito výrobky výsadní postavení s podílem více jak 50 %. Emco má celkem 4 výrobní závody - v Bohumíně, v Brně, ve Vřescích a v Hrdlech. Společnost Emco je držitelem certifikátů ISO 9001:2000, BRC a HACCP. Dále certifikátů „Klasa", ocenění „Obal roku 2009“ za „Ovesné polštářky“ a „Nejlepší novinka roku 2006“ za „Emco müsli sušenky“. Emco cereálie jsou známy ve více než 35 zemích světa.

Reklama