Mořské plody či dary moře, to je obyklé označení pro pochutiny vylovené z vln a hlubin oceánů. Tento název však může být použit i v kontextu s novou autosedačkou BeSafe iZi Flex i-Size Blue Legacy. Modré potahy autosedaček limitované edice BeSafe Blue Legacy jsou totiž z polyesteru, který byl vyroben z recyklovaných plastových lahví vylovených z oceánů. Na jeden potah se spotřebuje cca 28 plastových lahví. Autosedačky norské značky BeSafe k nám dováží společnost Babypoint.
5f5636553791aobrazek.png
„V roce 2050 bude v oceánech více plastového odpadu než ryb.“ (Ellen McArtur, tisková zpráva zveřejněná na Světovém Ekonomickém Fóru 2016. Ellen McArthur je úspěšná britská jachtařka, která překonala světový rekord v sólo plavbě kolem světa v roce 2005).

BeSafe Blue Legacy je limitovanou edicí, která chce upozornit na znečištění oceánů a ohromnou spotřebu plastů na celém světě. Nejde jen o modrou barvu potahu autosedačky, jde o celý souhrn věcí, které umožňují spotřebitelům uvědomit si svůj podíl na zachování přírody.

Příspěvek z prodeje autosedačky BeSafe iZi Flex i-Size Blue Legacy dostává organizace zabývající se čištěním oceánů

5f56367d693a7obrazek.pngModrý potah autosedaček limitované edice BeSafe Blue Legacy je z polyesteru, který byl vyroben z recyklovaných plastových lahví nalezených v oceánech. Je konkrétním výsledkem TOP GREEN partnerství, které norský výrobce autosedaček BeSafe uzavřel s nadací The Waste Free Ocean Foundation. Spolupráce probíhá s pečlivě vybraným a certifikovaným dodavatelem, který sbírá použité lahve, třídí je, čistí a drtí před tím, než jsou de- a re- polymerizovány, aby z nich po roztavení drtě bylo vyrobeno vlákno. Samozřejmostí je kontrola, že recyklovaný materiál v žádném případě neobsahuje škodlivé látky a byl podroben přísnému chemickému testování. Toto výsostně ekologické řešení nejenže přispívá ke snížení znečištění oceánů, ale dalším bonusem je finanční obnos z prodeje autosedačky BeSafe iZi Flex i-Size Blue Legacy. Příspěvek dostává nezisková organizace The Waste Free Ocean Foundation, která se zabývá čištěním oceánů od plastového odpadu a jeho zpracováním.
5f56368fd8175obrazek.png
Modrá autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size poskytuje zvýšenou ochranu při bočním nárazu

Autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size s uchycením po směru jízdy je schválená dle nařízení i-Size fáze 2 a je nastavitelná pro výšky od 100 do 150 cm (tedy přibližně od 4 do 12 let).  Model iZi Flex FIX i-Size v sobě spojuje špičkové bezpečnostní prvky, maximální pohodlí a flexibilitu - instalace do vozidla je nejen jednoduchá, ale umožňuje vytvoření prostoru až pro tři vedle sebe sedící osoby. Maximální bezpečnost dětí v sedačce BeSafe iZi Flex FIX i-Size zajišťuje přídavná boční ochrana SIP+, která se nachází na vnější konstrukci sedačky a pohlcuje energii bočního nárazu. Ačkoli autosedačka vyhovuje požadavkům nařízení UN R129 i bez této boční ochrany, výsledky zkoušek i zkušenosti jednoznačně prokazují, že boční ochrana SIP+ ještě více zvyšuje bezpečnost dětí. Současně tato ochrana výrazně snižuje zatížení trupu dítěte v případě bočního nárazu. Proto by sedačka měla být vždy instalována tak, aby ochrana SIP+ byla u dveří vozidla. I potah, který je u limitované edice BeSafe Blue Legacy vyroben z recyklovaných plastových lahví, přispívá k absorbování otřesů. Výšku autosedačky lze snadno správně nastavit, a to i s dítětem usazeným v autosedačce. Díky tomu, že opěrka zad není závislá na sklonu sedačky, je možné autosedačku přizpůsobit sedadlům v různých automobilech.
5f5636abe3f8eobrazek.png
Orientační prodejní cena 7.880,- Kč

Pro více informací navštivte autosedacky-besafe.cz, babypoint.cz, Facebook a Instagram
5f5636c6eb2d2obrazek.png

Reklama