Baví vás hra s barvami? Ráda experimentujete? Chcete dát bytu novou šťávu, aniž byste musela nově vymalovat? Zkuste novou barvu jen na detailech. Co třeba limetkovou? Je to barva, která osvěží neutrální odstíny a zapůsobí doslova jako elixír života.

Některé barvy dokážou opravdu zázraky. A to i v nepatrném množství. Působí jako vzácné koření,  které obyčejné a fádní změní na delikatesu. Stejného účinku mohou dosáhnou i některé barvy v bytě. Monochromatickou paletu, která časem nudí, změní k nepoznání. Dodají jí novou energii, a doslova ji rozzáří. Působí jako svěží závan čerstvého vzduchu, který do místnosti vnese novou vůni. Takovou moc má právě limetkově zelená, která se skvěle kombinuje se zemitými odstíny hnědé, šedé, a béžové.  

Ale pozor, musí se s ní zacházet stejně jako se šafránem, tedy velmi opatrně. Vynikne nejlépe na detailech a doplňcích. Jedině tak se dosáhne správného účinku.

Jak vidíte v naší fotogalerii, existují i výjimky, které potvrzují pravidlo. Za určitých okolností vypadá dobře i na velkých plochách, třeba na kuchyňské lince, ale o to víc se musíte krotit v doplňkových barvách, aby celek působil harmonicky.

Jak se vám líbí limetková? Dala byste si ji do bytu?

Čtěte také:

Reklama