Zkazil vám někdy déšť výlet? Čtenářce Kačince ano, respektive jedné těhotné paní... čtenářka s manželem si vyzkoušeli roli strážných andělů.


Před dvěma lety jsme byli s přáteli na týden v rakouských Alpách. Chodili po kopcích kolem Kleiarlu, jezdili v údolích na kolech i inlajnech, super počasí, prostě nádhera. Koncem týdne ale kamarádi museli odjet a my zůstali sami s manželem.

NěmeckoNa poslední den pobytu jsme naplánovali výšlap v sousedním údolí, podle průvodce mělo být nahoře nádherné jezero Schrödersee. Drápali jsme se po kamenité pěšině úzkou dolinou nahoru, slunce pražilo do skalních stěn nad námi a místy z těch stěn padal uzounký vodopád, spíš vodopádek.

Když jsme dorazili na místo, kde mělo být jezero, bylo tam jen rákosí, vyschlé bahno a malá loužička uprostřed.

Snědli jsme na balvanu svačinu a vydali se dolů. Po chvíli jsme potkali dvojici mladých lidí, paní byla tak v sedmém měsíci.

NěmeckoTak ve třetině cesty dolů se najednou zatáhlo, začalo hřmět, ochladilo se a během chvilky lilo ne jak z konve, ale z necek. Pěšina se změnila v potok, přes 10 - 15 cm vody nebylo vidět na kameny na cestě, občas to bylo náročné ubalancovat. Sice jsme měli bundy, do té doby jsem myslela, že nepromokavé, no jak kterým směrem. Manželovi se udělaly rybníky v rukávech, jak mu za bundu teklo kolem krku, musel je každou chvíli vypouštět.

Došli jsme už skoro dolů a v místě, kde před bouřkou tekl potůček ze skály, byl veliký vodopád, níž už jen potok, který urval kus cesty a byl moc široký na přeskočení.

Německo

Představa, že do něj šlápnu a při mé váze mě to hned odnese se mi moc nelíbila. Ještě ke všemu ten proud strašně otloukal kameny v potoce, znělo to jako obrovský kulečník. Manžel našel největší balvan co unesl, hodil ho doprostřed proudu a skočil na něj. Já se rozběhla, on mi podal ruku a přehodil mě na druhou stranu. My to překonali docela dobře, ale co ta těhotná paní za námi? Údolí bylo slepé. Nikam se z něj jinudy nedalo, museli jít stejnou cestou, jako my.

Tak jsme zabouchali u nejbližšího statku a manžel, který umí dobře německy se jal statkáři vysvětlovat situaci, aby někam zavolal, nejlíp hasičům, aby paní zachránili. Na to sedlák cosi odpověděl, ale netušili jsme co. S tak strašným dialektem jsme se zatím nepotkali. Zkusili jsme to ještě jednou, pak nás sedlák poplácal po rameni, jako že dobrý, ale jak to dopadlo, dodnes netuším. A na jezero nahoře jsme se už nešli znovu podívat. Ještě dodatek - manželovy boty byly původně modré, po bouřce získaly pěknou šedou barvu.

Kačinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kdy mi počasí nejvíc pilo krev!

Posílejte mi na redakční e-mail své příběhy z dovolených, nebo i domácí příběhy, při kterých vám počasí překazilo plány, nebo prostě jen pořádně pilo krev! Můžete je doprovodit i fotkami, pokud máte...

Pište, pište, čekají tu na vás krásné dárky za vaše příběhy!

Co můžete vyhrát?

Jeden ze dvou krásných čtvercových deštníků (viz obrázek níže), nebo opalovací krém AVON SUN+ s UVA a UVB filtrem 30.

deštníky

Reklama