Muži, od přírody páni tvorstva, mají někdy nelehkou úlohu plně se zhostit svého odvěkého údělu. Navíc si při své ješitnosti nemohou přiznat ani na moment, že by ve své roli selhali nebo jen na chvíli ztratili tvář. Aby překonali své občasné nejistoty, vytvořili si mnoho podpůrných postojů a pomůcek, jak vypadat jako někdo, kým nejsou, ale kým by moc chtěli být. Vždyť ženy (alespoň podle nich) obdivují muže v jejich mužnosti, síle, úspěchu a osobitosti. Jenže, co když se jim zrovna něco z toho nedostává?

Mimikra číslo 1: Pořádné auto
Většina chlapů touží po pořádné káře, za kterou se budou ženy houfně otáčet a v jejich výrazu zachytí něco jako: „To je teda bouchač!“. Pro mnohé muže představuje skvělý vůz jejich vizitku, kus jejich já. Za volantem svého vozu se cítí silní a sebejistí – a pokud nasadí ještě přezíravý výraz, je to jasný případ automobilové mimikry. Ta se projevuje nejen hodně tvrdým výrazem ve tváři, ale (zejména v mladším věku) také skřípotem kol, prudkým bržděním a hlasitým túrováním motoru. Čím víc koní pod kapotou, tím líp. Popřípadě se nedostatek koní vyřeší hlučným výfukem, ale efekt je stejný. „Mé auto, to jsem já“ vyjadřuje každým svým pórem. Slabším odvarem je motorkářská mimikra.

Mimikra číslo 2: Černé brýle
Pro jistou skupinu mužů jsou černé brýle neodmyslitelnou součástí jejich image. Image ale občas přechází do závislosti na pocitu úžasnosti, tajemnosti a tvrďáctví, takže si tito pánové brýle nesundají ani za tmy. Zastírají tím pocity nejistoty, drží si bariéru odstupu a vychutnávají si to, že jim druzí nevidí do očí. Nejraději by měli i černé klapky na spaní, ale to by zase za chvíli mohli nosit místo černých brýlí bílou hůl. Takže, když se nikdo nedívá, občas si ty brýle sundají.

Mimikra číslo 3: Předvádění mamonu
Tito muži mají většinou několik kilo zlata na krku, na uších, na rukou, a kdyby mohli, tak i na nohou. Všichni musí vidět jejich okázalé bohatství. Někdy to nejsou jen řetězy, ale také drahá psí plemena, značkové oděvy a sportovní náčiní. Jsou ochotni za image pracháče utratit neskutečné množství peněz, protože věří, že ženy na nic tak nezaberou, jako na vidinu úspěchu. Jejich vztahy se jim pak ale obvykle dost prodraží, protože musí „zůstat v roli“ a platit.

Mimikra číslo 4: Intelektuální vzhled
Ne každý si může dovolit zlaté řetězy a nákladná auta. Pro méně movité muže je tu varianta levná, ale o to působivější - image nezávislého intelektuála. Tato role není náročná na finance, protože obnošený šat z butiku „second hand“ a kostěné brýle z blešáku dokonale vzbudí dojem myslitele, který nedbá na svůj zevnějšek, neboť je pro něj přednější bohatý vnitřní život. Svůj čas tento muž tráví obvykle v literárních kavárnách nebo čajovnách, kde dělá dojem ponejvíce na studentky filosofie a orientálních jazyků.