Má dcera se asi před pěti roky rozvedla a zůstala sama se svými dvěma synky. Blížila se doba Vánoc, a tak jsme je pozvali na Štědrý den k nám. Chtěla jsem jim udělat pěknou nadílku, a aby si všechno pořádně užili, připravila jsem krásný nazdobený stůl, spoustu cukroví. Aby nebyli chlapci šizení ani na pití, nalila jsem každému do skleničky trošku vína, které jsem jim samozřejmě pořádně dolila sodovkou. Moc jim to nechutnalo, ale cítili se strašně dospělí.
 
Večer se vyvedl a byli jsme všichni šťastní a spokojení. Starší vnouček chodil v té době do druhé třídy, a protože se u nich doma nikdy žádný alkohol nepil, byl pro něj jakýkoliv alkohol rum.
 
Po pár dnech mi dcera volala, byla pořádně vytočená, neboť si ji paní učitelka pozvala do školy, aby jí dala přečíst práci na téma: Můj  největší zážitek z Vánoc, kterou měl náš Radeček napsat. V sešitě našeho milovaného vnoučka bylo napsáno přesně toto: Mým největším zážitkem z Vánoc bylo, že nám babička dala k večeři RUM!!!
Dcera musela paní učitelce vysvětlit, jak se celá věc měla a že opravdu nejsme žádná rodina závislá na alkoholu a že dětem bychom nic takového opravdu nedávali. Dodnes ale když k dceři přijedu a náhodou paní učitelku potkáme, úkosem se dívá, jestli se třeba náhodou nemotám, nebo mi nekouká láhev s kapsy. To, a ještě spoustu takových zážitků máme s našimi miláčky. No co naděláte .
 
Krásný slunečný den přeje Majdalena
 
----------------------------
 
:o))) Díky, Majdaleno...a ruku na srdce, jak je to tedy u vás s tím alkoholem? :o)) Krásný den přeje
Reklama