Bojíte se stoupnout si na váhu? Chodila jste v době „svátků přejídání“ zásadně v leginách nebo kalhotách do gumy a teď nemůžete dopnout džíny? Padá na vás depka, že jste se zase neudržela a poslední dny a noci chroustala sušenky a chipsy u televize? Neklesejte na mysli, nedávejte si nesmyslná předsevzetí, nezamykejte ledničku a nemučte se hlady. Hubněte s rozumem a se Ženou-in.cz! Třeba za pomoci následujících deseti doporučení:

1) Založte si deníček, kam budete zapisovat kdy, kde, co a proč jste jedli. Tenhle sešitek vám pomůže lépe se orientovat ve svých stravovacích zvycích a zlozvycích.
2) Zrušte svůj obyčej nesnídat a neobědvat a večer se pekelně nadlábnout. Udělejte si plán a jezte pravidelně aspoň pětkrát denně.
3) Všímejte si, co je napsáno na obale potravin, které kupujte – dejte přednost nízkotučným a nesladkým.
4) Jelikož cukr a tuk vytvářejí ve vašem mozku endorfiny, musíte si to nějak vynahradit, nebo se budete cítit pod psa. Dělejte si malé radosti, zajděte k holiči, milujte se s partnerem (i při tom se lecjaká kalorie spálí) a choďte do kina.
5) Nechoďte nakupovat hladová a nekupujte si v samoobsluze dobrůtky a pamlsky, marně by vás pak doma pokoušely.
6) Doma jezte jen na jednom místě k tomu určeném, nejlépe u stolu. Zapomeňte na mlsání u televize, v posteli nebo u počítače.
7) Vyhněte se pojídání z nudy – raději si sestavte seznam činností, do kterých se pustíte, když to na vás přijde.
8) Jezte pomalu, třeba pokaždé položte vidličku, než spolknete jedno sousto a naložíte si do úst další.
9) Nechávejte si vždy po ruce mrkev nebo jablko, abyste se měla do čeho zakousnout, až vás bude honit mlsná.
10) Nepijte sladké limonády a džusy, ale raději vodu – a to aspoň dva litry denně (zkuste malý trik: vždy před jídlem vypijte sklenici vody a uvidíte, že toho pak tolik nesníte.)
Reklama