Toužíte po krásné, zpevněné a vypnuté pleti? Možná byste měly uvažovat o miniinvazivním pozvednutí měkkých tkání obličeje pomocí liftovacích vstřebatelných nití Silhouette Soft. O co jde, pro koho jsou nitě vhodné a jak samotný zákrok probíhá, jsme diskutovaly s dermatoložkou Kliniky GHC Praha MUDr. Janou Eftimovskou.

Co je ošetření liftovacími nitěmi Silhouette Soft za proceduru? Proč by se o ně měly klientky zajímat?
Tyto nitě jsou obecně skvělou procedurou, která pomáhá předcházet faceliftu a zajišťuje zkvalitnění a zpevnění kůže. Závěsné, plně vstřebatelné - liftovací nitě Silhouette Soft jsou novější a sofistikovanější formou nití. Jedná se o miniinvazivní pozvednutí měkkých tkání obličeje, procedura přináší dvojí efekt – liftingový a zároveň kolagen-regenerující.

Jsou klienti, kteří této metody nemohou využít?
Vždy je samozřejmě nutná správná indikace. Nicméně zrovna u těchto nití nemáme mnoho omezení. Nepříliš vhodný je ale typ kůže, který je moc tenký. Před samotným zákrokem doporučuji kůži jako takovou připravit pomocí dermatologických ošetření, jež mohou kůži zkvalitnit, zhutnit... Obecně je ale kontraindikací málo.

Je nějaká věková hranice, kterou je třeba dodržet nebo si liftovací nitě mohou dopřát i ženy např. kolem dvacátého roku?
U příliš mladých žen je to zbytečné, ideální je střední věk, zhruba od čtyřiceti až do pětasedmdesáti let. Záleží ale na individuálních rozdílech a na tom, jak je kdo geneticky vybaven a jaká je kvalita pleti.

Jaké jsou tedy hlavní výhody této procedury?
Aplikací liftovacích Silhouette Soft nití docílíme efektu, kterého nedocílíme žádnou jinou metodou. Jedná se o dvojí efekt: liftingový a zároveň kolagen-regenerující. Velkou výhodou je, že se s nitěmi dá pracovat ve středu obličeje. Je to velice diskrétní, nenápadný zákrok, který zaručí velmi svěží vzhled a přirozený efekt. Zlepšuje kvalitu pleti, obnoví kolagenová vlákna a je viditelný po dobu 3-5 let. A to nejdůležitější: jedná se o miniinvazivní zákrok bez použití skalpelu s minimální rekonvalescencí, s okamžitě viditelným efektem, který se časem ještě umocňuje tvorbou kolagenových vláken.

liftFoto: Dreamstime.com

Nahrazují liftovací nitě zákroky typu facelift nebo např. hyaluronové výplně?
Nenahrazují, protože jednotlivé metody jsou nenahraditelné. Samotné metody se spíše překrývají a vzájemně doplňují. Každá procedura má své výhody, a proto je občas vhodná jejich kombinace.

Jak samotná aplikace probíhá, jak dlouho trvá a je bolestivá?
Celý zákrok probíhá v lokální anestezii a trvá od 30-60 minut. Drobnými vpichy se do povolených tkání pomocí tenké oboustranné jehly aplikují velmi jemné, závěsné nitě z kyseliny polymléčné (biologicky rozložitelný výrobek z rostlinných materiálů) s protisměrnými kužely, mezi kterými jsou drobné uzlíky a díky nimž je tvář lépe zafixována. Tato jemná vlákna okamžitě pozvednou kontury obličeje. Ke vstřebání vláken dochází v průběhu několika měsíců a zároveň s tím se vytváří nová kolagenová síť, která postupně pomáhá obnovovat přirozený a požadovaný tvar obličeje. Celá metoda je minimálně bolestivá, citlivější je jen aplikace anestetik do kůže. Samozřejmě vždy záleží na zručnosti samotného lékaře.

Je třeba před a po zákroku dodržovat nějaká pravidla?
V podstatě vůbec ne. Jen pacienti beroucí léky na srážlivost krve by měli zvážit jejich vysazení. Jinak téměř žádné kontraindikace nejsou. Po aplikaci doporučuji dodržovat klidovější režim, zhruba týden až deset dní by pacient neměl navštívit zubaře a (vyhýbat se přílišnému otevírání úst), aby nedošlo k nějakému posunu. Vyhýbat by se měl také silovým sportovním aktivitám. Je dobré spát na zádech a je možné nosit na noc speciální stahovací masku.

Dají se nitě aplikovat i do jiných částí těla?
Ano, liftovací nitě se dají aplikovat i na podbradek, kde lze krásně vymodelovat bradu nebo lehce „dokreslit“ dolní hranici čelisti. Skvělé výsledky máme i s aplikací nití na krk, kde je ale většinou třeba zákrok kombinovat s přístrojem na odstranění svislých malých vrásek. Liftovací nitě se také doporučují na odstranění povislé kůže na pažích.

Jakou část obličeje si klienti nejčastěji nechávají upravovat?
Dolní třetina obličeje, hrana čelisti a pak také čelo, díky čemuž se pak dá předejít případné plastické operaci víček.

Je metoda závěsných nití metodou novou?
Nití je na trhu hodně, ale tato modifikace zcela rozpustných nití Silhouette Soft je poměrně mladá a oblíbená právě díky své neinvazivnosti a skvělým výsledkům, díky nimž se klienti rádi vrací.

ghc

www.ghc.cz

Více také na Facebooku či Instagramu.

Reklama