Na český trh vstupuje unikátní přípravek s mimořádně vysokou dávkou kurkuminu, tedy látky, která je obsažena v kořenu kurkumy a řadí se mezi tzv. superpotraviny. Západní civilizace objevila jeho účinky poměrně nedávno, a nyní v podobě doplňku stravy vstupuje také na náš trh. A v čem vlastně tkví kouzlo kurkuminu?

S kurkuminem už se potkal asi každý, aniž o tom ví. Jde totiž o typické žlutoranžové přírodní barvivo, které se nachází v kořeni rostliny kurkuma, obsažené mimo jiné v hojně používané směsi koření kari. Využití nachází hlavně v potravinářství jako „zdravé éčko“, ale stále více se prosazuje pro své výrazné, nejen léčebné, ale především preventivní účinky na naše zdraví. Je to právě kurkumin, resp. polyfenolické látky zvané kurkuminoidy v něm obsažené, které ve své vysoce koncentrované podobě doplňku stravy přispívají k prevenci celé řady zdravotních potíží.

Netušený potenciál kurkuminu

Účinků prospěšných našemu tělu má kurkumin celou řadu, nejvýznamněji se však uplatňuje při problémech se zažíváním (pomáhá zbavovat tělo nečistot) a také jako bodyguard imunity. I proto má nezastupitelnou roli v oblasti prevence, na kterou by měl myslet každý z nás. Kdy, kde a komu konkrétně pomáhá?

 
  • výrazné antioxidační účinky poskytující ochranu proti poškození buněk volnými radikály, vytvářejí obranný štít proti řadě onemocnění.
  • Prospívá játrům, chrání je, regeneruje, a omezuje záněty.
  • Podporuje enzymatickou činnost slinivky, omezuje tak hnilobné procesy v zažívacím traktu, působí proti zánětu a parazitům v těle.
  • Zlepšuje krevní oběh a příznivě působí na revmatoidní artritidu, pomáhá také snižovat hladinu krevního cukru a cholesterolu.
  • Zlepšuje stav řady kožních onemocnění, podporuje mozkovou činnost, omezuje rozvoj Alzheimerovy choroby.
  • Dokázané jsou také jeho protinádorové účinky.

„Pozitivních účinků kurkuminu na zdraví je skutečně mnoho, jeden je však zásadní a dá se říci, že generuje sdalší, a tím je prevence,“ říká výživová odbornice Ing. Eva Goldmannová a dodává: „Aby náš organismus fungoval, jak má, potřebuje se efektivně zbavovat všech nečistot a odpadních látek, k čemuž mu slouží především zdravá játra, slinivka a střeva. A právě kurkumin pozitivně ovlivňuje jejich kondici a správnou činnost.“

Odpověď na otázku, proč konzumovat kurkumin v podobě doplňku stravy a nikoli jen jako koření v běžné stravě, je jednoduchá. Jeho prospěšnost, kterou potvrzuje nejen tradiční čínská medicína, ale také celá řada nových výzkumů, se projevuje až při konzumaci poměrně vysoké denní dávky 300 mg. Uvážíme-li, že v kořeni kurkumy se nachází pouze 3 % kurkuminu, je jasné, že bychom ho museli spořádat na kila, aby se účinky projevily. Navíc jeho absorpce organismem je ovlivněna i formou, v jaké jej přijímáme.

Vysoce koncentrovanou formu kurkuminu najdete v novém doplňku stravy Liftea Kurkumin, který obsahuje 95 % kurkuminoidů. Je navíc doplněn inulinem, čímž vytváří jedinečnou kombinaci společně velice účinných látek, které zaručují vysoký léčebný a preventivní účinek kurkuminu. V lékárnách a drogeriích dm po celé České republice je k dostání v balení 30 tobolek za doporučenou cenu 189 Kč.

Reklama