Život prvorepublikové hvězdy a jedné z nejkrásnějších českých hereček byl velmi pestrý a tragický zároveň.  Je to téma, které jistě lákalo řadu filmařů, a tak jsem zvědavá, jak se ho zhostí Filip Renč.

Když jsem četla knihu o životě Lídy Baarové, měla jsem pocit, jako by to byl život románové hrdinky, a ne skutečné osobnosti, která si z výšek obletované a zbožňované divy zakusila tvrdý pád kolaborantky. Ideální téma k napsání filmového scénáře.

Mimoděk se mi vybavila paralela s legendární návrhářkou Coco Chanel, jejíž život nebyl o nic méně pestrý a přímo si říkal o zfilmování. Jenomže to s sebou nese dost velká rizika. Co z jejího života zachytit a co pominout? Ve snaze do něj „nacpat“ všechno, se vlastně neřekne nic a z úžasné látky vyleze plytká povrchní nuda, kterou nezachrání ani krásná představitelka hlavní role Audrey Tautou.

Chtěla bych věřit, že Filip Renč, který si z života Lídy Baarové vybral „nejzajímavější“období jejího života, natočí film, který si tato diva právem zaslouží. Říká, že nejde o životopis, má jít o obraz doby a české mentality uměleckého světa 30. a 40. let.

b

Nechme se překvapit. Zatím se o filmu mnoho neví, ale hlavní představitelka je už jasná. Bude to slovenská herečka Tatiana Pauhofová.

Dokážete si ji představit jako charismatickou Baarovou? Já moc ne, ale nechme se překvapit, filmoví maskéři umí zázraky. Jak se těšíte na tento film?

Reklama