Jak to tu bude vypadat v roce 2110? A nebo nebude?

Když jsem se zamýšlela nad tím, jak by se náš svět mohl změnit za sto let, došla jsem k názoru, že i když podle nás již bylo všechno vynalezeno, stále máme pouze omezený rozhled a o spoustě věcech nevíme, proto zastávám názor, že vývoj půjde neustále rapidní rychlostí kupředu.

Ovšem vize budoucnosti je skryta v nás – obyčejných lidech. Ze všech stran se na nás valí šílené zprávy, jak země otepluje, jak dochází ropa, voda, jídlo... Myslím si, že starosti s rokem 2110 si již ani dělat nemusíme. Možná je to morbidní scénář, avšak pokud se jen trochu rozhlédneme kolem sebe, poznáme, že svět se blíží do záhuby.

I když žádná třetí světová válka nepřišla (díky bohu), stejně se po světe válčí i když nikdo nahlas neřekne, o jakou válku jde, jestli o třetí nebo o tu pátou. Neustále se honíme za penězi, ziskem a mamonem a co z toho máme? Odejdeme do důchodu v 60 a do pěti let stejně zemřeme, jelikož jsme se celý život za něčím honili a podléhali dennodennímu stresu.

Takže si myslím, že v budoucnosti nás budou čekat nemalé „vychytávky“ ve formě zdokonalené dopravy – tramvajím a autobusům jistě odzvonilo. Jistě se bude využívat vzdušného prostoru, možná, že se také dočkáme teleportu či „umělých lidí“ – robotů, kteří za nás budou vykonávat vlastně úplně všechno. Klasická zaměstnání jako zedník, instalatér a další zmizí, protože již nikdo nebude chtít pracovat těžce rukama, k tomu budou sloužit právě roboti. Jídlo bude ve formě kapslí – takže si představte oběd – dostanete dvě kapsličky s maximální kalorickou hodnotou (abychom nepřibrali) slupnete je a jste po obědě. Hrůza!

Bojím se, že příroda bude muset ustoupit technickému pokroku někam do pozadí a tak bude velmi složité najít místo, kde je alespoň kousek zeleně, či pár stromů. K čemu nám budou technické vymoženosti, když se stejně navzájem zničíme. Přesně jak to bylo řečeno: ,,Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, nicméně jsem si jista, že ve čtvrté to budou klacky a kameny“...

Lidstvo má v rukou velkou moc, bojím se však ale, že jí neumí využít ku prospěchu všech, nejen sebe...

Pěkný den přeje Simbelmine

Tak to není moc optimistická vize, kdyby se vyplnila, buďme rádi, že žijeme dnes. Ale možná už v roce 2012...Simona

Jak vy si, milé čtenářky, představujete svět za 100 let? Co se budou děti učit ve školách? Budeme ještě chodit do práce? A kde budeme brát energii? Na vaše představy se moc těším na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama