Před mnoha lety jsem měla nápadníka, který působil velice slibně, byl milý, chytrý, ale byla na něm jedna věc, která mi přišla nepříjemná… Měl podivné uši. Skoro bych řekla odpuzující, velké tenké boltce a ještě ke všemu značně široké. Kdykoliv jsem se s ním sešla, přitahovaly můj pohled. 

A když se nad tím tak zamyslím, měla jsem i kamarádku, která byla velice pěkná, ale i ona měla prapodivné uši, celkový dojem z její krásy se tak trochu kazil, protože nosila vlasy stažené do culíku a ty její uši doslova trčely do světa, byly velké a nehezké. Nutno ovšem podotknout, že ani já sama ale nejsem vzor ušní dokonalosti, jedno ucho mám do kulata a to druhé trochu do špičky. Což podle mě potvrzuje slova mého astrologa, který o mně vyčetl z data mého narození, že jsem extrémní blíženec s ascendentem ve vodnáři. Dva v jednom.

Co o tvaru uší říkají mystici a umělci čtení z obličejových rysů? Podle Richarda Webstera jsou uši jedinou částí v obličeji, která průběžně roste po celý život, v tradičním čínském čtení z obličeje se uši vztahují k ledvinám.

Velikost uší

Velké uši pak podle tohoto prastarého učení bývaly považovány za znak moudrosti a inteligence, taky jsou symbolem dlouhověkosti a štěstí, zvláště pak pokud jejich majitelé zároveň mají velké a masité ušní lalůčky. Velké uši jsou podle dávných učenců také známkou obrovské životní síly a energie. Tito jedinci jsou označováni jako rození vůdci, bývají otevření, společenští a smyslní. Nemají strach riskovat, zvláště pak v situacích, kdy by lidé s malýma ušima měli strach.

Ti z nás, jež máme normální, střední velikost uší, jsme podle starého čínského učení bytosti společenské, ale také opatrné a do rizika jdeme až poté, co si to dobře rozmyslíme.

Jedinci s malýma ušima jsou pak označováni jako lidé opatrní, ohleduplní, introvertní a skrytě ambiciózní.

Mezi námi jsou i tací lidé, kteří mají každé ucho jiné - velikostně, podle čtení z obličeje jsou to jedinci, kteří byli nuceni ve svém životě překonat mnoho překážek a jejichž úspěch se dostavuje až v pozdějším věku poté, co překážky překonají.

Za předpokladu, že člověk má horní polovinu ucha větší a širší než dolní - jedná se o osobu bystrou se skvělou pamětí.

V případě, že je střední část ucha širší než horní nebo dolní část - jde o osobu kreativní a vynalézavou.

Pokud je spodní polovina ucha dlouhá, široká a masitá - je jeho majitel chápavý a soucitný.

Tvary uší

Kulaté či zakulacené uši - znamenají otevřenost, pozitivní pohled na svět, spolehlivost a nápaditost.

Hranaté uši - značí člověka mazaného, bystrého, rychle chápajícího a schopného dělat několik věcí najednou.

Uši, které jsou v horní části prodloužené a zakulacené – bývají lidé tajemní, uzavření, přátelští, drží se hodně zpátky a obvykle trvá dlouho, než je poznáte.

Odstávající uši - jsou možná pro někoho nepříjemné, ale podle čínského učení o uších jsou výhodou, značí totiž nezávislost, jejich nositelé bývají sice tvrdohlaví, ale také nekonvenční a ze všeho nejraději se rozhodují sami, než by důvěřovali rozhodnutím kohokoliv jiného, také k sobě často přitahují peníze.

Lidé s přiléhajícími ušima jsou pak ctěni jako dobří posluchači, taktní jedinci, citliví, shovívaví a snadno se přizpůsobující jakékoliv situaci.

Ušní lalůčky

Lidé s přirostlými ušními lalůčky - mívají silný vztah ke své rodině.

Ti z nás, kteří máme lalůček od hlavy oddělený - jsme považováni za jedince ve svém životním postoji nezávislejší.

Dlouhé ušní lalůčky - ukazují na potřebu plánování hodně dopředu, podle starých Číňanů dlouhé lalůčky značí bohatství, moudrost a dlouhý život.

Malé ušní lalůčky - mají lidé, kteří žijí spíše v přítomnosti a neradi plánují, nemají příliš trpělivosti a otevřeně vyjadřují své city.

Velmi krátké ušní lalůčky - mívají lidé romantičtí s vynikající představivostí.

Masité ušní lalůčky – signalizují, že jejich majitelé jsou silně eroticky založeni.

Reklama