Všimli jste si už, že některé plody přírody až nápadně připomínají části našeho těla? Rozhodně to není podobnost čistě náhodná. Jako by nám měly naznačit, co pomáhají léčit.

VLAŠSKÝ OŘECH - MOZEK

Jádro vypadá jako dokonalá napodobenina našeho mozku. Dokonce je také rozděleno na dvě části, stejně jako levá a pravá mozková hemisféra.

mozek

Díky obsahu kvalitních olejů jsou vlašské ořechy zdrojem nenasycených mastných kyselin, ale také železa, selenu, zinku, vitaminu E a řady vitaminů B. To vše napomáhá správné mozkové činnosti. Sníst bychom měli pět ořechů denně.

VÍNO - KREV

Ani podobnost vína s krví nebude náhodná. Tento nápoj bohatý na antioxidanty a polyfenoly snižuje riziko krevních sraženin, které jsou zodpovědné za infarkt a mozkovou mrtvici. Vděčíme za to konkrétně antioxidantu resveratrolu, který se nachází ve slupkách červených hroznů.

víno

Nic se ale nemá přehánět. I u alkoholu platí, že všeho s mírou. Dopřejte si maximálně 2 deci denně.

AVOKÁDO – DĚLOHA

Ne nadarmo je toto ovoce považováno za „superpotravinu“. Svým tvarem připomíná dělohu ženy, takže vás asi nepřekvapí, že má velmi pozitivní vliv na jejich reprodukci. Je plné zdravých nenasycených tuků, ale kromě toho obsahuje také celou škálu vitaminů a minerálů, například hořčík, mangan, draslík, kyselinu listovou či vitaminy E, B, C, K.

děloha

Jak často si jej dopřát? Prý stačí jednou týdně, abychom pomáhaly tělu předejít rakovině vaječníků a děložního čípku a podpořily udržení hormonální rovnováhy.

MRKEV – OKO

Celá mrkev sice oku podobná není, ale zkuste z ní odkrojit kolečko. Také vidíte oční duhovku? Ačkoli vás nezbaví dioptrií, jak se dříve tvrdilo, na oči pozitivní vliv skutečně má. Obsahuje beta-karoten, což je antioxidant snižující riziko makulární degenerace zapříčiňující ztrátu zraku ve stáří.

oko

Nechce se vám mrkev chroupat? Zkuste čerstvou šťávu, ze které se prospěšné látky skvěle vstřebávají.


ZÁZVOR - ŽALUDEK

S trochou fantazie se vám při pohledu na tento kořen vybaví žaludek. A právě tomu zázvor skvěle prospívá při nevolnosti, nadýmání a špatném trávení. Vděčíme za to látce zvané gingerol, která se stará rovněž o ostrou chuť a vůni zázvoru.

žaludek

Dejte si čaj z čerstvého zázvoru, nebo jej nastrouhejte do jídla.

GRAPEFRUIT – PRS

Že vidíte jen velmi malou podobnost? Zkuste ale grep rozkrojit – dužinou připomíná strukturu ženských ňader. A na ně má také pozitivní vliv. Napomáhá pohybu lymfy z prsů a do prsů a obsahuje vysoké množství vitaminů C, B1 a K i přírodní flavonoidy. Říká se, že dokonce pomáhá předcházet rakovině.

prs

Dopřejte si grep každý týden, ale pozor! Nesnese se s některými léky, což může vést k nežádoucím účinkům. Poraďte se raději s lékařem, pokud nějaké medikamenty užíváte.

FAZOLE – LEDVINY

Pokud porovnáte tvar fazole a ledviny, nezůstanete na pochybách. Ta podoba je úžasná! Dříve bývala tato luštěnina předepisována k léčbě ledvinových kamenů. Dnes je doporučována jako skvělá prevence vysokého krevního tlaku a cukrovky, což jsou nemoci, které lékaři dávají do souvislosti s onemocněním ledvin.

ledviny

Fazole se však doporučují spíše jako prevence. Pozor na ně v případě, že už nějaké vážné potíže s ledvinami máte! Rizikové je velké množství draslíku, které obsahují. Kromě něj jsou také plné bílkovin, vlákniny, železa, hořčíku a kyseliny listové.

RAJČE - SRDCE

Jakmile rozkrojíte rajče, objeví se červené komory připomínající ty srdeční. A blízko je srdci také co se týče péče o něj. Lykopen, který rajská jablíčka obsahují, výrazně snižuje riziko srdečních chorob.

srdce

Jak účinek lykopenu ještě znásobit? Zakapejte rajčata olivovým olejem, nebo si je dopřejte s avokádem – tyto tuky jej zvýší až desetkrát.

Čtěte také:

Reklama