Příběh čtenářky Lidky je skoro k neuvěření. Stydí se za vlastního potomka, který se oženil s „hyenou bez kouska citu v těle“. Lidka díky synovu rozhodnutí přišla fakticky o střechu nad hlavou, když ji snacha vyštípala z vlastního domu...

son

Smutný příběh přišel do redakce od čtenářky Lidky. Rozhodl jsem se uveřejnit naši korespondenci, v mírně pokrácené verzi, která poukazuje pouze na stěžejní body problému. Lidka s uveřejněním souhlasila, ba dokonce si ho přála...

Znáte nějaký obdobný příklad ve vašem okolí, milé čtenářky? Jak by se, podle vás, mela Lidka dále zachovat?

Lidka: 14. března 2011

Dobrý den, pane Kočí!

Ráda čtu Vaše příběhy v internetu. Rozhodla jsem se poslat Vám svůj příběh, snad se vám bude hodit.

Je mi 69 let a jsem v důchodu. S manželem, zesnul před jedenácti lety, jsme si postavili dům a v něm vychovali naše děti. Protože se všechny, až na toho nejmladšího Libora, rozletěly do světa a jsou zajištěné, rozhodli jsme se, že dům přenecháme Liborovi. Manžel záhy po tomto rozhodnutí zemřel a Libor se oženil s... Andreou. Je to s odpuštěním hyena bez kouska citu v těle. Snad proto jí Bůh odepřel mít děti.

S manželem jsme si dali podmínku, že Libor dostane dům, ale my budeme moci do smrti užívat náš pokoj. To sice Libor s Andreou dodržují, ale užívání pokoje se pro mě stalo prakticky nemožné. Nemohu tam s nimi bydlet, pro věčné urážky a napadaní ze strany snachy. Libor se mě vůbec nezastane, neskutečně se za něj stydím. Tak jsem se odstěhovala k druhému synovi a do domku jezdím jen zalívat květiny v pokoji a zkontrolovat věci.

Je to pro Vás jako příběh zajímavé?

S přáním hezkého dne

Lidka


Dobrý den!

Děkuji! Váš příběh je velice zajímavý. K jakému napadání docházelo? A jak se k věci postavil Váš druhý syn?

Rád bych Váš příběh použil jako článek v magazínu Žena-in.cz, je to možné?

S pozdravem,
Jakub D. Kočí
www.zena-in.cz

Lidka: 17. března 2011

Dobrý den, pane Kočí!

Jsem ráda, že Vás můj příběh zaujal a posílala jsem ho s plným vědomím toho, že ho můžete uveřejnit.

K Vašim otázkám: Došlo i na fyzické napadání, kdy po mně snacha házela různé věci, například i nůžky a žehličku. Od té doby mě tam druhý syn Radek nepouští samotnou. Všechny ostatní děti, máme dvě dcery Alenku a Jarmilu a syna Radka, u kterého teď bydlím, s převodem domu na Libora souhlasily. To ještě nikdo netušil, co se stane.

Za případné uveřejnění děkuji a přeji hezký den!
Lidka

Čtěte také...

Reklama