Názor na tabletky čtenářky Boženečky je jasný. Ráda vzpomíná na dobu, kdy žádné tabletky brát nemusela, ale dnes tomu tak již není...

Přečtěte si příběh hypochondra, který k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Boženečka...


Hezké slunečné ráno.
Dnešní téma je mi hodně blízké. Jsem už totiž staršího data vydání a polykání tabletek, prášků a různých léků se zkrátka nevyhnu. Ne, že bych byla ráda, že si své tělo láduju chemií, ale bohužel, se bez nich už neobejdu. Před dávnými a dávnými časy, když jsem byla ještě mladá, krásná a perspektivní, jsem žádné prášky neužívala. Taky kromě acylpirinu a penicilínu jich moc nebylo. Nebyly žádné doplňky stravy, nebyly antikoncepční pilulky, nebylo zdaleka tolik různých druhů tablet na jednu chorobu. Když se u nás stonalo, maminka navařila litry bylinkového čaje, nastrouhala misku cibule s medem, pilo se česnekové víno, napařovalo se nad lavorem horké vody s rozpuštěnou solí a vyluhovanou mátou, dělaly se ledové zábaly... Tenkrát se přírodní účinné látky a antibiotika hojně používala a je škoda, že si dnešní lidé místo aby využívali přírodu, sami a kolikrát zbytečně „znečišťují“ a zanášejí tělo chemií.
Musím vám povědět jeden veselý příběh, který se k dnešnímu tématu určitě hodí. Je to už hodně dávno, kdy jsme měli souseda, který byl naprosto učebnicovým příkladem hypochondra. (Mimochodem, víte, co mají hypochodři vytesané na náhrobku? „Já jsem vám to říkal!“)Byl absolutně nemožný, pořád ho něco bolelo, pořád umíral, pořád měl chřipku, stále ho bolely zuby a klouby a hlava a nohy a měl tvrdá játra a řídkou krev a ekzém a záněty... . . No měl snad úplně všechno a co neměl, to si „přivolal“. Nemluvil o ničem jiném než o svém chatrném zdraví a pokoušel se budit v nás dojem, že ho dnes vidíme naposledy mezi živými. My s manželem, a nejen my, jsme se mu začali co nejvíce vyhýbat, protože vyslechnout si výčet jeho chorob a nových nemocí, to se nám fakt nechtělo. Časem celé naše okolí bylo „nemocné“ z něho. A tak jsme na jedné grilovačce vymysleli plán, jak souseda uzdravit. Jedna známá, která jezdila často do zahraničí, poskytla nádhernou, zápaďáckou lahvičku, tuším, že byla od kontaktních čoček. Byly tam cizí nápisy, lahvička působila draze a nesehnatelně. Lahvičku jsme naplnili tabletkami vitamínu C, který jsme potravinářským barvivem obarvili na temně zelenou barvu. Zázračné léky na všechno jsme dali sousedovi jako dárek k svátku, protože tvrdil, že narozenin se nedožije. Neopomněli jsme dodat, že jsou z ciziny, byly drahé a jsou vyvinuty předními lékařskými kapacitami. Jen že se musí zapíjet půllitrem slané vody s octem, aby měly lepší působnost a výsledky. Soused byl tak nadšený, že utíkal domů jako střela, i když nám tvrdil, že má oteklé nohy a nemůže si dojít ani na nákup. A věřte nebo ne, léky byly opravdu zázračné. Soused si je nemohl vynachválit, cítil se jako rybička a neustále přemlouval mou známou, ať mu takových léků doveze co nejvíce, že klidně prodá trabanta, ale že mu to za to stojí. Známá samozřejmě nemohla jezdit „ven“ zase tak často a lahvičky došly. A soused opět těžce ochořel a jal se psát poslední vůli. Neskutečné, jak mocné je placebo a víra, že nás něco uzdraví.
Je to už hodně dávno, co se tato příhoda stala. Já dnes snídat, obědvat i večeřet spoustu pilulek a můj bývalý soused, který byl ukázkový hypochondr, se těší skvělému zdraví.
Mějte krásný den,
vaše Boženečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. března 2012: Vy a tabletky

  • Jaký máte vztah k polykání tabletek?
  • Saháte hned po prášku, když vás něco zabolí?
  • Vyhýbáte se práškům jako čert kříži?

Napište mi svůj postoj k tabletkám a jejich konzumaci jako příspěvek k tématu. Za ten samozřejmě můžete získat dárek, tentokrát opravdu stylový - dětský multivitamin a multiminerál Marťánci s Imunoacivem od Walmarku, ve kterém najdete Mluvící Marťapero, a doplněk stravy Citrovital - výtažek z grapefruitových jadérek od firmy Herb-pharma. Pokud chcete mít šanci na získání tohoto dárku, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a do naší e-mailové schránky (viz odkaz níže) ať dorazí nejpozději 16. 3. 2012 v 15.30 hodin.

martcitro

Reklama