Proč lidé po vyzkoušení všech možných diet končí u výživového poradce? Zeptali jsme se přímo odborné garantky kvalifikace výživových poradců NUTRI FOOD PLAN a prezidentky Aliance výživových poradců Slovenska - PhDr. Ivety Nemcové, MBA.

Mnozí z nás už vyzkoušeli množství různých diet, avšak buď si zvolili tu nesprávnou vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, nebo ji po chvilce vzdali. Je i toto důvod, proč je důležité, aby lidem při hubnutí radil odborník, a tak je nejen motivoval, ale také sledoval jejich zdravotní stav?

Určitě ano. Hubnout pod odborným dohledem je bezpečné, rychlé, efektivní a zdraví prospěšné. Pokud se mám vyjádřit ke konkrétní značce v oblasti výživy nebo se podepsat pod kvalifikovanou odbornost jejich členů, musím si být na 100% jistá a přesvědčena o její důvěryhodnosti a bezpečnosti s ohledem na zdraví všech lidí. Všudypřítomný dostatek jídla a minimum pohybu nahrává smutnému faktu – nadváha a obezita se začíná lavinovitě šířit nejen u dospělé populace, ale i dětí. Každý čtvrtý Slovák a Slovenka je obézní! A v Česku podle aktuální analýzy trpí obezitou až 71% mužů a téměř 57% žen, což je nejvíce v historii. Na redukčních a výživových programech NUTRI FOOD PLAN proto oceňuji, že primárně nejde o prodej produktů, ale o kvalitní výživové poradenství, které je předáváno lidem prostřednictvím kvalifikovaným výživových poradců - členů Aliance výživových poradců Slovenska a Česka (AVP) s cílem nejen zredukovat jejich nadbytečné kilogramy, ale především zlepšit jejich zdravotní stav.

Není dieta jako dieta. V čem se NUTRI FOOD PLAN odlišuje od ostatních diet?
Produkty NutriFood jsou nízkokalorické a nízkosacharidové potraviny určené pro zvláštní výživu. Nejde o žádné výživové či potravinové doplňky, ale potraviny, které mohou bezpečně nahrazovat jídlo během celého dne. Jde o účinnou a velmi chutnou dietu složenou z různých redukčních programů, kterou je možné užívat jako plnohodnotnou celodenní náhradu stravy ve srovnání s velkým počtem různých vysokoproteinových či jiných ketogenních diet, které jsou volně dostupné na českém ale i slovenském trhu. Takové nevyvážené dietní programy však přinášejí určitá rizika z důvodu chybějících mikroživin ve stravě, v důsledku čehož mohou vzniknout různé zdravotní problémy. Naopak výjimečnost programů NUTRI FOOD PLAN spočívá v nutriční vyváženosti, tzn. v průběhu redukce získává tělo 100% doporučené denní dávky všech potřebných vitamínů, minerálů, aminokyselin a stopových prvků. Navíc tyto potraviny podléhají přísným kritériím a nařízením EU. Jsou vědecky testovány a lékařský ověřené v praxi s více jak 45-letou tradicí.

V Česku podle aktuální analýzy trpí obezitou až 71% mužů a téměř 57% žen, což je nejvíce v historii.

Obezita je v současnosti vnímána již jako zdravotní problém. Jak Vy vnímáte fakt, že za výživovým poradcem přicházejí mnohokrát klienti nebo pacienti, kteří již mají nějaké zdravotní omezení?

Výživoví poradci NUTRI FOOD PLAN přistupují k řešení problému nadváhy a obezity zcela odlišným způsobem, jak je to u většiny společností, které se zabývají redukcí hmotnosti nebo spíše jen prodejem výrobku bez odborné kvalifikace a rovněž odborného dohledu. Poradci NUTRI FOOD PLAN vnímají problematiku nadváhy a obezity víceméně jako zdravotní problém, který se lavinovitě začíná šířit. U svých klientů se proto snaží především o redukci a optimalizaci hmotnosti nejen z důvodu estetického ale především z důvodu prevence vzniku civilizačních onemocnění. Poradcové NUTRI FOOD PLAN, kteří jsou zároveň členy AVP SR, spolupracují v praxi s lékaři, účastní se různých lékařských kongresů, konferencí a jsou velmi pozitivně vnímáni i odbornou veřejností.

Potraviny NutriFood neseženete nikde na internetu v e-shopu, v lékárně či drogerii, ale výhradně u výživového poradce. Kdo jsou výživoví poradci NUTRI FOOD PLAN?

Výživové poradenství je dnes velmi atraktivní a lákavou profesí, která se dotýká naší nejvzácnější hodnoty – zdraví. Proto je velmi důležité, aby měl výživový poradce dostatečné znalosti nejen v oblasti výživy, ale také v oblasti fyziologie člověka, preventivní medicíny a v ostatních příbuzných oborech. S ohledem na tento fakt, jako zakladatelka a prezidentka Aliance výživových poradců Slovenska, oceňuji právě práci a profesionální odbornost výživových poradců NUTRI FOOD PLAN. Stát se výživovým poradcem se může zdát někomu velmi jednoduché. Uděláte si kurz a máte pocit, že můžete pomáhat. Absolvováním krátkodobého studia v oblasti výživy však nic nekončí. Každý výživový poradce se musí neustále vzdělávat, zajímat se o daný obor, sledovat aktuální informace a novinky, navštěvovat odborné semináře, kurzy, konference apod., aby mohl tyto získané vědomosti a poznatky předávat v praxi svým klientům.

Reklama