Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Tentokrát viděné očima tchyně. Jaké má zkušenosti s vlastní tchyní a jak ji to samotnou ovlivnilo? Přečtěte si její příspěvek.

Znám takové tchýně, co by se měly i pozlatit, ale to se mě bohužel netýká. Moje "tchýně" si ode mě oslovení maminko nezaslouží. Protože byla zvyklá doma dirigovat a všichni ji poslouchli na slovo, tak to zkoušela i na mě.

Jenže já na takové jednání zvyklá nebyla a také jsem byla svéprávná a nenechala jsem si diktovat její "dobré rady. Jak se vaří nebo perou plíny jsem si radit nenechala, kam by si ona postavila (být námi) skříň, jsem také nehodlala akceptovat. To, že jsem nekoupila kočár na první dceru, jaký chtěla ona, komentovala uraženě, že s tím tedy jezdit nebude. A nejezdila.

Mám 4 děti a dalo by se během 26 let jejich života spočítat na prstech rukou, co od ní někdy dostaly. Nejhůře se mě dotýkalo, když se mě dokázala chlubit, co koupila vnoučatům od své dcery. Nebo poslouchat její výčitky, jak ona mně někdy něco koupila, třeba dvoje punčocháče.

Jak děti rostly, tak se jim těžce vysvětlovalo, proč dostanou na vánoce dárky jen od jedné babičky. Proč je nikdy nechce na prázdniny. Prostě jsme pro ni nebyly dost dobří.To, jak nás kritizovala a pomlouvala, jsem se věkem naučila ignorovat.To, že nic nekupovala, bylo vlastně dobře, alespoň mně nemohla nic vyčítat.

Už i já jsem tchýně a dvojnásobná,ale zatím jsem se nesetkala od svých zeťů s kritikou na moji osobu. A určitě pokud by měli co říct, tak to řeknou, natolik je znám. Dalo by se vlastně říct, že spolu vycházíme velice dobře. Pokud to jde, snažím se mladým vyjít vstříc, když je třeba i poradím. Ale ze zkušeností vím, že není dobré prosazovat svůj názor za každou cenu. Mám i dvě vnoučata a těm se snažím být dobrá a hodná babička, která je ráda obdarovává. Asi proto, že sama mám špatnou zkušenost, tak se snažím být prima tchýně.

Lída

A nakonec jeden vtípek pro zasmání:

„Obžalovaný, proč jste shodil tchyni z balkonu?" „Chtěl jsem se jen přesvědčit, jestli v té pohádce je pravda, že saň umí létat!"

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Lído, je dobře, že jste nezatrpkla a snažíte se být nejen dobrou babičkou, ale i tchyní.

Jestlipak najde některá ze čtenářek odvahu a přizná se nám, že je tchyní semetrikou?

Nesnášíte svouji snachu nebo zetě? Napíšte nám:

redakce@zena-in.cz

Reklama