Děkujem čtenářce Markétě za její příspěvek na dnešní téma. Pro koho chce být hezká a co pro to dělá, se dočtete níže.

Krásný den přeji! Co se týká krásy, těžko říct, jestli se mě tohle téma vůbec týká. Krásné dlouhé husté vlasy, bezchybná pleť, štíhlá pevná postava, to jsou jen nesplněné sny. Abych ale nebyla jen pesimistická... děti přede mnou ještě neutíkají a lidi se mi na ulici nesmějí.

Možná, kdybych si dávala více záležet, je to lepší. Ale nejsou náhodou důležitější věci na světě? Měla bych dobrý pocit, kdybych se nalíčila ráno "pro lidi" a doma před manželem si ten obličej z ksichtu zase smyla? Tak to ne, nejsem ten typ.

Jestli chci být pro někoho aspoň trochu hezká, je to můj manžel. Proto jsem ujetá spíše na pečující kosmetiku než na tu dekorksichtovou :-)

Kvalitní krémíky, důkladné čištění, občas návštěva u kosmetičky a kadeřnice, to dělá můj zjev snesitelným a pro manžela dokonce krásným (asi má v brýlích skla s růžovým nádechem). Přesto, úplně šminkami nedotčená také nechodím, přece jen chci, aby mi to slušelo.

Nedělám ze sebe ale cizího člověka, ale snažím se pouze zakrýt nedostatky pleti, sem tam nějaký ten pupínek se vždycky najde, kruhy pod očima taky zkouším redukovat. Dále nějaká ta řasenka - řasy mám dlouhé ale ne černé, takže zvýraznění mým očím jen prospěje. Na rty používám pouze pečující balzámy, občas třeba i lehce zabarvené, ale spíše bezbarvé.

Vrcholem mé každodenní péče je tvářenka. Pokud je nějaká zvláštní příležitost, trochu přidám na razanci, ale zase ne moc. Přece jen krása je v přirozenosti (se zakrytými nedostatky a zvýrazněnými přednostmi, samozřejmě :-))

Přeji pěkný den :-) Marketa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

V tom s vámi souhlasím nejen já, ale určitě i většina čtenářek

Napíšete nám také něco k dnešnímu tématu, milé ženy-in? Co pro vás znamená dekorativní kosmetika? Co se skrývá ve vaší kosmetické taštičce? Co tam nesmí v žádném případě chybět? Líčíte se jinak do práce a jinak, když jste doma?

Svěřte se nám a napište na redakce@zena-in.cz

 

 

 

 

Reklama