vetsi-horni-ret.jpg

image.jpgTenké rty

Tenké rty si při líčení většinou žádají více prostoru. Opticky je zvětšíte tak, že nejprve nanesete tužku lehce nad přirozenou linií vašich rtů a poté ji jemně rozmažete  směrem dovnitř, aby se barva hezky rozptýlila. Make-up artistka Sarah Redzikowski radí zvýšit linii ve střední části rtu a poté ji postupně přibližovat směrem k linii původní. Kontura by měla být o dva až tři odstíny tmavší, než je přirozená barva rtů. Dále naneste světlejší odstín rtěnky a opatrně smíchejte s barvou tužky štětečkem.
Zdroj foto: Shutterstock

646dd1a09f4b6plne-rty.jpgPlné rty

Plné rty mají tendenci dominovat celému obličeji. Aby působily jemně a rovnoměrně, zaměřte se při jejich líčení na jemné barvy s matnou konzistencí. Nejprve použijte tužku v barvě vaší pleti a vytvořte linii kolem rtů. Poté použijte matnou rtěnku nejlépe v nude odstínu. Matné rtěnky ale vyžadují kromě dokonale provedené kontury také dokonalou přípravu rtů, která spočívá v exfoliací a hydrataci.
Zdroj foto: Shutterstock

646dd8b20784cmale-rty-3.jpgMalé rty

Malé kulaté rty se mohou jevit jako stále našpulené, a proto je spousta lidí miluje. Dodávají totiž celému obličeji punc roztomilosti. Podle Redzikowski jsou pro tyto rty ideální třpytivé rtěnky a lesky, protože je pomáhají zvýraznit a zvětšit. Naopak radí vyhnout se tmavým odstínům, protože by jen rty zbytečně zmenšovaly.

Zdroj foto: Shutterstock

vetsi-dolni-ret2.jpgVětší spodní ret

Tento typ rtů není u žen ničím neobvyklým. Navíc působí velice smyslně a dodává obličeji šmrnc. Nejjednodušší trik, kterým dosáhnete vyrovnání velikostí spodního rtu s horním je použití stejné barvy na horní i spodní ret a následná aplikace bílé rtěnky nebo tužky do středu horního rtu. Tím horní ret získá na objemu. Větší symetrie dosáhnete také obtažením horního rtu po nanesení rtěnky.
Zdroj foto: Shutterstock

646dc862b4db7image.jpgVětší horní ret

Ačkoli není tento typ rtů moc častý, působí velice smyslně. Cílem je opět vytvořit větší symetrii mezi oběma rty. Jednou z možností je vytvoření linky těsně pod linií horního rtu. Můžete také použít světlejší rtěnku či tužku, tentokrát na spodní ret, abyste mu přidali na objemu. Ujistěte se, že se na horním rtu vyhnete lesklým texturám.

Zdroj foto: Shutterstock

Zdroj info: instyle, Sarah Redzikowski pro Instyle, stylecrazeelle