Líčím se od rané puberty. Od modro-růžových stínů jsem přešla k oblíbeným „kouřovkám“, černým linkám a pořádně výraznému líčení. S věkem (a snad i rozumem) jsem začala trochu ubírat a najela jsem do své osobní beauty rutiny, která se skládá z make-upu, tvářenky, řasenky a výrazné rtěnky. Když už jsme u toho, tak se také rovnou přiznám, že trendy kosmetického světa úplně nesleduji ani nemám svého favorita mezi značkami, podobně jako to mám u oblečení. Houbičku na make-up používám ne déle než rok a o tom, jak zábavný je takový rozjasňovač, vím teprve od mé kolegyně a blogerky Kris. Jinými slovy, jak se říká, obličej si každé ráno udělám celkem s přehledem, ale tím moje know-how končí. A tak, proč si nedoplnit vzdělání, a navíc strávit pěkný den po boku profíka a nenechat si vysvětlit a naučit se, jak to s tím líčením vlastně je?!
pic-4.jpg

weadding.jpg

Osobní make-up kurz

Kurzem v pražském Make-up Institute Prague mě provedla skvělá Bára Hasoňová, která má tolik zkušeností, že byla radost učit se právě od ní. Zvolila jsem privátní make-up lekci, která trvala 4hodiny , termín i program mi v Institutu zcela přizpůsobili mým potřebám, což jsem opravdu ocenila. 
Před každou praxí musí logicky začít teorie, a tak jsme začaly hezky od píky – tedy od péče o pleť. Ta je totiž základ úspěchu a krásné a zdravé pokožky. Probraly jsme způsoby odličování, kauzu micelárních vod a jejich boom a následné hrozby, zopakovaly jsme si, jaké krémy by měla mít každá žena na poličce v koupelně (denní, noční a oční) a mnoho dalšího.
A pak už mě Bára učila, jak na denní líčení a na super přirozené stíny, které jsme jí záviděla od prvního potřesení rukou, podobně jako její sukni.
kosme2.jpg

Co všechno jsem se dozvěděla?

  • Že konturovací pudr slouží ke zvýraznění lícních kostí a optickému zúžení obličeje. Aplikuje se od vrcholku ucha až po vnější koutek úst (cca na dva prsty od úst).
  • Že by se rtěnka neměla tlouct s tvářenkou.
  • Že se tvářenka nejlépe aplikuje, když se usmějete. Neměl by být vidět žádný přechod. A to nejdůležitější – s tvářenkou s mírou.
  • Že by měl být korektor vždy světlejší než make-up.
  • Že stíny mohou očím velmi pomoci. Dodat jiskru, otevřít je a konturování skvěle pomůže spadlým víčkům.
  • Že na řasy jsou nejlepším pomocníkem kleštičky.
  • A mnoho dalšího...


Kurz byl skvělý a já si opravdu poprvé zvládla sama a hezky (!!!) nalíčit oči. Kurz mě natolik „nakopnul“, že jsem si hned ten den koupila štěteček na stíny (svůj úplně první) a občas se opravdu pokouším o tento beauty tunning.

5a8e8146ec2c3IMG-9473.jpg

Proč se na kurz přihlásit?

To je jednoduché. Je to skvěle strávený čas pro milovnice líčení, ale i pro ženy, které berou šminky jako pouhý nástroj k tomu, aby vypadaly k světu. Mně kurz hodně dal, přestože se spíše řadím do té druhé kategorie. Moc mě to bavilo, naučila jsem se fígle i techniky, jak si pěkně aplikovat jednotlivé produkty na tvář a nevypadat jako Murfuška z Mrazíka. Takže? Takže určitě doporučuji!

Také si přečtěte:

Reklama