Pes je prý nejlepším přítelem člověka. Ti, co nějakého čtyřnohého chlupáče mají, jistě souhlasně pokyvují. S tímto tvrzením souhlasí i Libuše. Ta totiž vděčí svému čtyřnohému příteli za záchranu několikaletého manželství, které bylo v troskách.

dog

Paní Libuši by nikdy nenapadlo, že na „stará“ kolena, jak sama říká, bude přemýšlet o rozvodu. Ovšem člověk míní, život mění. Nedávno společně s manželem oslavili 29. výročí svatby, což už je pěkné číslo, zvláště v dnešní době. Za to, že mohli slavit a radovat se, vděčí svému novému nejlepšímu příteli, psu Bohouškovi. Když se už zdálo, že rozvod je tím jediným a nejlepším řešením, řekla jsem si, že si konečně můžu pořídit velkého psa. Takového totiž můj manžel nikdy nechtěl a já to respektovala. V tu dobu, kdy byly téměř rozvodové papíry na stole, mi to bylo jedno, co si nepřeje. Takže jsem si našla nabídku psů v nedalekém útulku a vyrazila.“ říká Libuše o tom, jak ke své nové lásce v podobě zlatého retrívra Bohouška přišla.

Nevyhrožujte manželce rozvodem, pokud jí nechcete udělat radost.
George Bernard Shaw

„Když jsem s ním přijela, manžel nadával. A to docela dost. Já se ale smála, bylo mi to jedno. Stejně se měl brzy stěhovat. Veškerý svůj volný čas jsem začala trávit s Bohouškem. Ten byl vděčný za každé pohlazení, byl přítulný, poslušný, prostě ten nejlepší pes, co jsem si mohla přát. Chodila jsem s ním také na dlouhé procházky, které oba milujeme. Opět mi po dlouhé době bylo krásně u srdíčka.“ A právě toulky přírodou byly tím, co dalo rozhádané manžele opět dohromady. Stále častěji chodili všichni společně, užívali si pohody a nejednou byly všechny chmury ty tam. Libušin manžel si dokonce původně nechtěného Bohouška velmi oblíbil. Nyní už manželé opět usínají bok po boku v jedné posteli, tedy samozřejmě s Bohouškem v zádech. Dokonce i přemýšlejí, že si pořídí dalšího chlupatého mazlíka z útulku.     

Čtěte také:

Reklama