A máme tu poslední příspěvek. Je od čtenářky Karly, která tráví jarní prázdniny s vnoučky. Letos si užili výlety - do Polska, do muzea ve Vítkovicích a kolem Havířova.

To mají vnoučci skvělou babičku, milá Karlo. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.

No, letos byly, myslím, opravdu jarní. S prvními jarními prázdninami našeho nejstaršího pražského vnoučka Honzíka jsem v loňském roce zavedla tradici, že budeme v tomto týdnu vždycky na naší chalupě na Valašsku. Přibrali jsme další dva vnoučky, pětiletého Jáchyma a čtyřletého Vítka, zbývající tříletý vnouček a dvě vnučky - tříletá a roční musejí ještě dorůst. V loňském roce padal celý týden sníh, takže jsme si zimu všichni užili, pro vnuky to byl opravdu zážitek, v Praze, ani v Modré u Velehradu si sněhu moc neužijí.

Letos jsme se sněhu na chalupě vůbec nedočkali, tak jsme zorganizovali prázdniny v Havířově, v paneláku. Kluci byli nadšení, nejen, že jsou zase spolu, s babičkou i dědečkem, ale líbil se jim i program. Naplánovala jsem jim spoustu výletů, moc se jim líbilo ve Vítkovicích na interaktivní výstavě U6, kde si vyzkoušeli a prohlédli všechnu možnou techniku, od žentouru, páky, parní lokomotivy až po trenažery s autem či motorkou. Nejvíc se jim líbila výroba elektřiny šlapáním na kole, kancelář přednosty stanice, ponorka a sputnik, je tam tolik zajímavých objektů k vidění a vyzkoušení, že jsme tam určitě nebyli naposledy. Další velký výlet byl do Polska, vlakem City Elefant do Českého Těšína a tam přes Park A. Sikory přes novou lávku pro pěší na polskou stranu, kde si kluci vyzkoušeli všechny průlezky. Kolem říčky Puncowky jsme došli na tržiště pro slibované karamelky Krówki a skončili jsme u Piastovské věže za zámkem, kde je krásná vyhlídka na Český Těšín a Beskydy. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a bylo vidět daleko. Taky jsme se vypravili autobusem do sadů v Životicích pro jablka a zpátky jsme šli do Havířova pěšky. Na několikrát jsme obešli a vyzkoušeli průlezky kolem cyklostezky v Havířově, my s manželem jsme byli unavení jen z toho, jak jsme se na kluky dívali. Na každý den jsem měla naplánovaný výlet, ale kluci mé nadšení trochu zbrzdili přáním, že chtějí být v lese, a pokud možno sami. Uvědomila jsem si, že je jim to vzácné, tak vyzbrojena dalekohledem jsem je hlídala na dálku, no prostě jsem je šmírovala v nedalekém lese, kam dohlédnu z balkónu. Kluci byli nadšení a příští prázdniny prý chtějí být zase v lese. Naštěstí je Havířov opravdu město v zeleni, s lesem nedaleko. Jen nevím, jak to udělám, když prázdniny v Praze 7 a v Uherském Hradišti nebudou ve stejném termínu. No, mám rok na přemýšlení.

S pozdravem Karla

A jak se vnoučci vyřádili, se můžete podívat na přiložených fotkách od Karly.

karla

karla

karla

karla

karla

karla

karla

karla

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

FOTOtéma dnešního dne: Jarní prázdniny

  • Kde jste byli o jarních prázdninách?
  • Jezdíte na hory, nebo radši někam do tepla?
  • S kým je trávíte?
  • Pošlete nám fotky!

Vítěz dnes získá skvělou hru od Albi: Moje první Česko. Prosím, další příspěvky už neposílejte!

albi

Reklama