Ráno jsem jela do práce a poslouchala jsem v rádiu zajímavou debatu dvou mužů (Leoš Mareš a Patrik Hezucký) o tom, že ženy nejsou spokojeny s tvarem svých prstů u nohy. Je údajně velké procento žen, kterým se jejich nohy nelíbí. A co prý zvlášť řeší, je větší „ukazováček“, tedy druhý prst vedle palce. Tím, že vyčnívá vedle palce, prý tvoří nehezký tvar nohy, což údajně ženy strašně štve.

Zejména v souvislosti s nošením otevřených bot.

Tato polemika mne zaujala, bavili jsme se o tom tak dlouho, dokud jsme nedojeli do práce. Přiznám se, že to moc neřeším, všechny mé prsty jsou v jakémsi vzrůstovém souladu a žádný nevyčnívá. Známe ale ženy, které s tím spokojeny nejsou, dokonce to v nich vytváří určitý nepříjemný mindrák. Vzpomínám si na jednoho přítele, který, když viděl mé nohy, sám od sebe mi řekl, že mám hezké nohy – čímž myslel prsty, že jsou takové zarovnané a úhledné. Tak to mne potěšilo, protože můj první manžel, který hledal různé věci a příležitosti, jak mi narušit sebevědomí, mé prsty u nohou nazval „babskými“ a ještě se u toho ušklíbl. Tyhle dvě vzpomínky mne ale utvrzují v tom, že i chlapi si všímají takových věcí, jako jsou ženské prsty u nohou.

Ale zpět k ženám. Podle mých kolegyň v redakci je to hloupost se tím zabývat. Ale samy podotýkají, že mají prsty nepřerostlé. Tudíž nemají důvod řešit přerostlé prsty, které nepěkně vylejzají v lodiček.

Kolegyně si myslí, že jsou horší věci, jako třeba popraskané paty nebo „okopané“ nehty, nebo vyhřezlý kloub, který se vytvoří na noze vlivem nošení úzkých bot. Ale kdo ten problém nemá, nepřikládá mu takový význam jako ten, kdo ano, že…

Tak mě zajímá, jestli znáte nějakou ženu, která řeší to, že má přerostlý druhý prs,t nebo se jí nelíbí její nohy. Hezucký a Mareš uvedli, že dokonce existuje klinika, provádějící náročný zákrok – který vyhoví těmto ženám a prst zkrátí. To si sama nedovedu představit, jak by se to dalo udělat… aby byl zachován konec s nehtem.

Myslíte si, že to ženy řeší? Že to řeší muži? Nebo s tím máte samy nějakou zkušenost?

Reklama