Na co myslet, než utratíte peníze za kurz
Kurzy ne příliš tradičních tanců, jako je balet pro dospělé, pole dance, hooping nebo právě zmíněný aerialhoop nejsou zrovna, jak se říká, z levného kraje. Ať bydlíte v jakémkoliv kraji České republiky, vyjde vás jedna hodina cvičení zhruba od 160 až do 250 korun. Levněji vyjde samozřejmě zaplatit si celý kurz, díky čemuž dostanete drobnou slevu. Ale i tak, před tím, než se rozhodnete odevzdat nemalou částku z vašeho konta, přečtěte si podrobně naše rady.
5ff2f9c054ab6obrazek.png
Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: Líbí se vám balet? Tak vyražte na hodinu pro dospělé jako naše redaktorky

Proberte cvičení s fyzioterapeutem
Pokud máte problémy s páteří, zajděte nejprve na konzultace s fyzioterapeutem. Možná se bude rada zdát přehnaná, ale věřte, že byste si mohly tímto pohybem spíše ublížit než pomoct. „Na problematickou páteř je skvělé třeba plavání, ale rozhodně ne ze dne na den začít tělo mučit na tyčích nebo kruzích. Jediné, k čemu může jedinec při takové námaze docílit, je svalová horečka, ale v horším případě i vyhřezlá ploténka, a tak podobně,“ říká fyzioterapeut Jan Kuška.

Nejdříve začněte posilovat
Jestliže nemáte žádné závratné obtíže s páteří, ale bolí vás kvůli tomu, že se hrbíte u počítače, a svaly jste posilovala naposledy před deseti lety, začněte určitě nejprve třeba s jógou nebo s lehkým posilováním doma. Výhodou je, že cviky můžete provádět kdekoli a až skončí vládní opatření a dveře tančeních lekcí se opět otevřou, budete na ně řádně připravena. „Bez posilování svalů vám takový tanec zkrátka moc nepůjde. Dostat se na kruh jakýmkoliv způsobem je poměrně náročná disciplína a opět hrozí různé natržení, natažení nebo svalová horečka,“ radí Kuška.

Mohlo by vás zajímat: Nudíte se? Pořiďte si kruh a začněte s Aerial Hoop!

Bez nadání budete trpět
Dělalo vám vždy problém naučit se sebemenší choreografii? V tom případě budete muset opravdu dřít, ale i tak budete před skupinou zřejmě vždy trochu pozadu. Ze zkušenosti víme, že se musíte smířit s tím, že se stanete jedním z „looserů“. Rozhodně nenastupujte do lekcí, které jsou rozběhlé, i když lektorky tuto variantu umožňují.

Zúčastněte se bezplatné ukázkové hodiny
Některé kurzy tuto variantu nabízejí, jiné nikoliv. I přesto se lze s lektorkami většinou na takové možnosti domluvit. Rozhodně bezplatné hodiny ale využijte. Zároveň se nenechte odradit tím, že vás bude bolet celé tělo, protože to k tomu prostě patří.

Pusťte si tutoriály
Možná jste někdy aerialhoop viděli v talentových soutěžích, ale nikdy jste se nepodívaly, jak vlastně jednotlivé cviky vypadají. Zkuste se na ně podívat na YouTube. Pokud ani přes to nechápete, jak je něco takového možné, raději se kurzům vyhněte. Jinak ale přejeme hodně štěstí s jedním z nejnáročnějších tanců vůbec!

Reklama