Erotické sny - každý dospělý člověk se s nimi již někdy setkal. Znepokojuje-li vás, že se vám zdají erotické sny o jiných lidech, než je váš partner, nebo jsou tyto sny dokonce brutální, či sníte o stejném pohlaví, zůstaňte v klidu!

sex

Mít erotický sen je v pubertě příjemné, někdy po nich v „nácti“ dokonce toužíte a diskutujete o nich s přáteli, ale jakmile se váš milostný život vyrovná a uklidní v trvalém vztahu, může vás nečekaný erotický sen vyděsit. Co to znamená? Proč se mi najednou zdálo o někom úplně jiném? Takový červíček v hlavě zavrtá a může způsobit fatální rozpor.

Pavla S. občas prožívá právě sny o znásilnění: „V noci se mi zdálo, že jsem byla znásilněná, ale ten cizí muž v tom snu nebyl nijak hrubý, nemlátil mě, jen mě svázal, křičel na mě atd... já to brala jako znásilnění proto, že jsem to nechtěla... teda nejdřív... pak se mi to zalíbilo a ráno jsem se probudila se skvělou náladou. Trochu se za to stydím, ale fakt se mi to líbilo...“ Pavla žije ve šťastném vztahu již několik let. Přesto váhá: „Myslíte, že to může znamenat nedostatek sexuální aktivity, nebo nespokojenost s partnerem? Nebo nějaké skryté touhy?“

doc. MUDr. Radim Uzel CSc.

Když se zdají erotické sny, poukazuje to na naše erotické touhy? Například, zdá-li se mi, že mě partner spoutal?
Každý člověk mívá občas erotické sny, ve kterých může prožívat nějaké úchylné sexuální jednání, aniž to má vliv na jeho skutečný sexuální život. Ženy často popisují zážitek znásilnění, výjimkou nejsou ani sadistické a masochistické představy. Rozhodně to nemusí zobrazovat nějaké skutečné touhy a v žádném případě se nejedná o sexuální úchylku.

Další zajímavou zkušenost s erotickými sny má Markéta M.: „Erotické sny se mi čas od času zdají, různé, s klukem i s holkou. Jednou jsem se kvůli tomu s klukem rozešla a zkusila to s holkou, ale bylo to fiasko. Tak já nevím...“ Znamená snad milostný zážitek s osobou stejného pohlaví, že se vám mění sexuální orientace?

doc. MUDr. Radim Uzel CSc.

Mohou se heterosexuálům zdát erotické sny o stejném pohlaví?
I heterosexuál není uchráněn od homosexuálních snů, aniž to znamená nějakou změnu jeho sexuální orientace.

A co to vůbec znamená, když máme erotické sny o jiných lidech (známých či neznámých), než je náš partner? Jde s tím něco dělat?
To se někdy stává a nemusí to člověka nijak znepokojovat. A co s tím dělat? Partnerovi to raději neříkat.

Čtěte také...

Reklama