Líbí se mi, nevím ale, jestli já jemu taky. Přitahuje mě, připadá mi vtipný, zajímavý, dovedu si představit, že s ním trávím víc času. A co když on to tak necítí? Jak mu to dát najevo? Jak zjistit, jak to má on? Kamarádka poradí: „Tak nečekej, až se rozhoupe on, dej mu to najevo a uvidíš. Pokud se ti ale při každém pozdravu roztřese hlas, projevuj se úsměvem, pohledem…“

 

A to samé doporučují i odborníci. „Je to nejlepší způsob, jak neztrácet čas s těmi, kteří nakonec stejně nebudou mít zájem,“ vysvětluje význam otevřenosti psycholog Ben Jones z Aberdeenské univerzity na BBC News a dodává malou radu: „Stejně jako vyznání lásky funguje i oční kontakt nebo úsměv.“

 

Jones na tohle téma provedl průzkum mezi se reprezentativním vzorkem 230 mužů a žen. A ten mu potvrdil, že neverbální projevy, které dávají najevo sympatie, hrají klíčovou roli v přitažlivosti.

 

 

Jiná psycholožka, Lynda Boothoroydová z Durhamské univerzity, zas zjistila, jestli se chováním ostatních dá zjistit vlastní přitažlivost, či lépe řečeno, jakými výrazy si lidé mohou získat sympatie. A výsledek? Žádné překvapení. Mezi kartami s desítkami grimas  v průzkumu s více než dvě stě muži a ženami drtivá většina volila tvář, která se dívala přímo a usmívala se.


Co radí psychologové?

+ Nebuďte ledovou královnou, která se snaží zájem vyvolat nedostupností - je to častá, ale neosvědčená rada

 Promyslete si strategii. Pokud budete předem připravená, nemůže vás kontakt s ním zaskočit. Představte si, co by jste mu mohla říct.

+ Pokud se spolu setkáváte například prostřednictvím práce, zkuste si připravit vhodný kompliment, k jeho pracovnímu úspěchu.

+ Začněte vyhledávat jeho společnost. Ideální jsou v tomto směru večírky, kde se v případě neúspěchu dá vina svalit na vliv alkoholu.

+ Pokud večírky nehrozí, vytvořte situaci, kdy s vámi bude nucen spolupracovat.

+ Pozor! Projev studu není na obtíž. Naopak. Klopte zrak a klidně se i začervenejte. To muže přitahuje.

+ Pohrávejte si například s pramínkem vlasů, rozhodně nekřižte ruce na prsou, to je nepřátelský postoj.

+ Není proti věci lehce se ho dotknout. Je v tom projev náklonnosti, který nepůsobí násilně, jako když po něm dívka či žena rovnou vyjede.

+ Nechytne-li se hned napoprvé, nezoufejte.  Mnozí muži si potřebují být jistí, aby se neshodili a jejich mužské ego neutržilo ránu.


Na ten správný projev náklonnosti samozřejmě neexistuje pouze jediný recept. Znáte jiné? Svěřte se. A ještě si pro pobavení přečtěte, co si radí dnešní teenageři. Jak jste to měly v jejich letech vy? A jak se seznamují vaše děti?

 

 

Fikaná pozvánka

Jestli už víš, že pokukuje i on po tobě (ale je stydlivka), neváhej a do boty mu dej vzkazík s informacemi, kde, kdy od koho, třeba: Přijď dnes v šest na hřiště, od tajné ctitelky. Určitě bude zvědavý. Ale nečekej tam předem, přijď schválně později.

 

Romantické vyznání v rádiu!

Máte ve vašem okrese nebo městě nějaké menší rádio? Zavolej a pak už jen stačí říct, jakou písničku a pro koho ji chceš zahrát (nazvi se třeba jako Tajná ctitelka). Kdyby rádio neposlouchal přímo ON, určitě ho bude poslouchat někdo z jeho kámošů. Jen nezapomeň uvést i celé jeho příjmení i třídu.

 

Melodie do mobilu!

Má tvůj miláček narozky a ty mu ani nemůžeš dát dárek, aby ses neztrapnila? V časopisech je spousta možností, jak mu poslat do mobilu zamilovanou melodii, obrázek s nápisem Miluji tě a podobně!

Lavinová vlna lásky!

Vyrob zamilovanou prezentačku! Jak? Stáhni co nejvíce zamilovaných obrázku (i s jeho fotkami) a nezapomeň do ní vložit třeba různé citáty, básničky... Svoji fotku můžeš umístit až na konec prezentace (nebo tam dej místo a čas, kdy ho zveš na rande). Musíš mít samozřejmě jeho e-mail...

Reklama