Jmenuji se Marcela .Se svým jménem jsem spokojena  a jmenuje se tak i moje dcera Svátek slavíme 20.4..Ale vždy tomu ,tak nebylo v mládí se mně líbila  jiná jména.Ve škole mě říkali Marčelíno a doma Máco. Nyní jsem Marcela a nejvíce bába.

Původ jména je latinský a jeho výklad malá bojovnice(jméno Marcel se váže k římskému bohu války Marsovi).

Já, ale nejsem vůbec malá měřím 178 cm. a již vůbec ne bojovnice.Jelikož jsem narozena ve znamení Vah jsem více ovlivněna znamením.Jsem Váha váhavá,nebojovná,s lidmi vycházím raději podobrém,až někdy ke své škodě.Neumím se ozvat nebo dupnout.

Nevím jak moji rodiče přišli zrovna na jméno Marcela.Nikdo v rodině se tak nejmenoval, tak se jim nejspíše líbilo.Maminka byla Marie,babičky Božena a Barbora,tety Květoslava ,Miloslava a Alena všechno krásná česká jména,ale rodiče asi na tehdejší dobu chtěli také něco IN.

V dnešní době lidé dávají dětem zvláštní jména, ale nic by se nemělo přehánět.Také není hezké když má někdo české příjmení a dítěti dá cizí jméno.Děti jsou kolikrát ve škole terčem posměchu.I když si myslím, že se začíná blýskat na lepší časy,někteří rodiče se navracejí k českým jménům a to je dobře.V zaměstnání jsem přicházela do styku s osobními údaji a někdy jsem se nestačila divit co lidé mají za jména.Já osobně jsem znala jednoho pána, který se jmenoval Narcis.

Moje přezdívka na Ženě - in  je složena z první slabiky příjmení a z první slabiky jména.Přeji všem příjemný den DADMA

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Narcisů je asi víc. Moje maminka se jako dětská sestra starala o chlapce jménem Narcis Karfiol. Ale dají se pokazit i česká jména. Například Blanka Panenská není moc vychytané.

Své příběhy, úvahy a zamyšlení na téma "mé křestní jméno" můžete stále posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme během celého dne zveřejňovat a autorka toho nejzajímavějšího od nás dostane sladkou odměnu.

Už se nám to rýsuje!

soutez

 

Reklama