Máte raději pastely nebo brilantní barvy? Jak na čem, jak kde a v jaké náladě, bude asi nejčastější odpověď. Samozřejmě, nic se nedá paušalizovat. Ale přece jenom. Někdo tíhne více ke klidným neutrálním barvám, které zbytečně nejitří jeho jemnou duši, a jiný se rád obklopuje nebo obléká do barev sytých a výrazných.

Jaké barvy jsou teď in?

fashion

S nástupem každé sezony se vždycky zákonitě vymění i barevný kolorit nových kolekcí. Má to logiku. Po chladivém pestrém nebo třeba jen bílém létě přichází vždycky lehce ponurý a dekadentně tónovaný podzim. Většinou převládá černá, šedá, fialová a temně bordó. Což o to, ladí jim to spolu dobře. Z těchto barev vyzařuje jakýsi klid, tiché smíření, pozastavení, což po hektickém létě většina z nás přivítá. Ale oblékat se do nich? Co když nám nesluší? Nebo si v nich připadáte usedlá?

fashion

Jestli mohu mluvit za sebe, poslední dobou více tíhnu ke světlejším - řekněme pastelovým barvám. Asi stárnu, co naplat, ale cítím se v nich nějak optimističtěji. Dřív jsem byla schopna obléknout se do černé od hlavy k patě, dnes dávám přednost měkčí a hřejivější hnědé. Zvláště barva hořká čokolády je mou favoritkou.

Jste na tom podobně a sháníte něco nového na sebe? Nevěšte hlavu, i na podzim se dají sehnat „pastelky“.

Co takhle nostalgická kouřová modř, měkká šeď kamení nebo barva rozkrojeného kiwi?
Nebo byste si dala bílou kávu, laté či kakao? Máte ráda rozkvetlý vřes? Všechny tyto odstíny mají v sobě podzimní nostalgii, ale rozhodně v nich nebudete působit smutně.

fashion

Měla jste v životě nějaká barevná období, která se měnila? Nebo dáváte přednost stále stejným barvám? Máte ráda jiné barvy na oblečení a jiné třeba v interiéru, nebo své oblíbené barvy dáváte všude? Je nějaká barva, kterou výslovně nesnášíte?

 

Reklama