Dobré ráno. Dnešní první příspěvek k tématu nám poslala Streamline. A jaký používá lak a jak si poradila s tím, aby si její dcerka nekousala nehtíky? Čtěte dál:)


Nehty si běžně lakuji pouze výživnými laky a v létě nebo na nějakou slavnostnější událost (ples, večírek) používám laky všech barev. Pokud jde o ples nebo večírek vybírám lak na nehty tak, aby ladil se zbytkem doplňků - velmi často tedy sáhnu po červeném nebo zlatém laku. V létě to pak hraje všude všemi barvami, takže to se pak při zemi rozhodně nedržím.

Umělé nehty (akrylové) jsem nosila do té doby než jsem měla dcerku a byla jsem s nimi spokojená. Ale jakmile se narodila dcerka, zjistila jsem, že manipulace s miminkem a dlouhými umělými nehty je příliš složitá a já jsem pohodlná, takže jsem na nehtíky přestala docházet a musím tedy říct, že cca půl roku trvalo než se moje nehty vzpamatovaly a vypadaly zdravě. Teď už jsou dcerce 4 roky a já bych si nehtíky mohla opět nechat dělat umělé, ale nechodím - líbí se mi, když mi někdo pochválí nehtíky a já vím, že jsou mé:-)

Nehty jsem si nikdy nekousala - s tím problém nemám. Moje dobrá kamarádka si ale kousala nehty od dětství a pomohlo jí jen to, že si nehty nechává pravidelně dělat umělé - ty nekouše:-) Moje dcerka má také trochu tendenci okusovat si nehtíky, ale vyřešili jsme to tím, že já jí slíbím, že pokud nebude mít okousané nehtíky, tak jí je nalakuji nějakým světlounkým perleťovým lakem, který nejde téměř vidět, ale ona si pak připadá jako princezna, takže kvůli tomu lakování si nehtíky neokusuje:-)

Manikúru si nyní dělám sama a velmi se mi líbí, když má žena upravené nehty - a je jedno, zda jsou nehty umělé nebo pravé, nalakované barevným lakem nebo bezbarvým - prostě péče o ruce je stejně důležitá jako péče o pleť a pokožku;-)

Přikládám originální tip na nalakování nehtíků:-)

nehty

Streamline

Pozn.: Text neprošel redakční korekturou

Chcete se zapojit do denního tématu? Napište nám! Lakujete si ráda a často nehty?

 • Jak často si nehty lakujete?
 • Jaké máte ráda odstíny laků?
 • Libujete si v extravagantních odstínech nebo se spíš držíte při zemi?
 • Potrpíte si na odstín sexy rudé?
 • Nelakujete si nehty vůbec? A proč?
 • Dáváte přednost umělým nehtům?
 • A pokud nosíte umělé nehty, jste spokojená?
 • Koušete si nehty?
 • Jak o své nehty a ruce pečujete?
 • Děláte si manikúru sama, nebo na ni někam chodíte?
 • A co si o lakování nehtů myslíte?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá krásný dárek od kosmetické značky Mary Kay. Lesk na rty odstín Pink Pagoda a lak na nehty odstín Pink Bamboo. Svět bude rázem růžovější! :)

mary

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu je NEHTY. Předem děkuju!

Reklama