Čtenářka Lenig má ráda hladkou tvář, kterou zná z dětství od tatínka. A dole místo holení u sebe i manžela upřednostňuje zkracování. Děkuji Vám Lenig za příspěvek!

Milá redakce, milé ženy-in!

Já osobně mám ráda u muže hladkou tvář. Nelíbí se mi snad kromě jemného knírku, který dělá muže starším, žádný další porost na tvářích, bradě ani jinde na obličeji:)

Můj tatínek je zvyklý celý život se každé ráno oholit a zvyk mu zůstal, i když maminka už skoro 2 roky není mezi námi. Někdy mi sice do telefonu říká, že se mu nechce se denně holit, ale...co když se maminka dívá?  :-)

Manžel se také holí pravidelně, ví, že vousy nemám ráda. Neoholený muž mi přijde zanedbaný...

Cizí chlapi, ať si chodí, jak chtějí, tam mi je to jedno, ale můj prostě chci, aby byl hladce oholen (na tvářích).

Co se týká těla, tak jemné chloupky mi samozřejmě nevadí, ráda si s nimi hraji a namotávám si je na prst. Ale kdysi jsem potkávala v bazénu (ještě v Liberci) muže, který měl záda zarostlá černými chloupky jako opičák a to se mi nelíbilo a dokonce ve mě vyvolávalo odpor. Vím, že za to muž nemohl a protože chodil plavat s rodinou, zřejmě se to asi i manželce líbilo. (Protože být to můj muž, museli bychom to oholit). Možná i holením bylo jeho další ochlupení hustší, kdo ví?

Jakmile se na jaře oteplí, už přemlouvám manžela, aby si vyholil podpaží. Dost se potí a sám před těmi třemi lety, kdy jsme se poznali, poznal, že s oholeným podpažím se mu „lépe dýchá“, pocení je mírnější, lépe se používá kulička - antiperspirant. Takže ano, přes letní měsíce se muž holí.

Ale „dole“ se oholil jednou a to jsme oba museli uznat, že není hezké, bylo to prostě divné, takže tam chloupky pouze zkracujeme, ale neholíme do hladka (oba). Do hladka vyholené ohanbí vypadá, jako by ten člověk byl zase miminem a sorry, nejsem pedofil :-)))

Nohy si muž udržuje sám podle své volby.

Módním výstřelkům rozhodně nepodléháme, je to spíš volba toho, co je lepší a voňavější, když se člověk více potí a jak víme, letní pařáky bývají poslední roky docela „husté“. Já sama se holím pod pažemi už bezmála 30 let po celý rok a nesmírně mi to vyhovuje. Určitě se cítím lépe.

CO mě tedy v životě šokovalo byl ten mladý člověk v bazénu - chodila jsem plavat i 2x - 3x týdně a potkávala jsem ho tam často, potom občas video, kde je nějaký hodně zarostlý člověk. A dále na internetu nebo v televizi, když vidím „nej“... nejdelší vousy, vlasy a podobně. Mně na tom prostě nic hezkého, s čím je třeba se chlubit, nepřijde.

Hezký další jarní den přeje

Lenig
Text nebyl redakčně upraven


Kde všude se mají muži holit?

 • Na tváři, v podpaží, na hrudi, mezi nohama, na nohou?
 • Máte ráda hustý vous a chlupy na svém partnerovi?
 • Nebo naopak, když je vyholený?
 • Přijde vám divné vidět vyholené mužské tělo?
 • Šokoval vás nějaký pohled či zážitek?
 • Říkáte si, když se mám holit já, tak ty taky?
 • Nutíte ho a ono se mu nechce?
 • Máme přijmout, co nám příroda nadělila?
 • Nebo s tím bojovat a podléhat diktátu módních výstřelků?
 • Je doba holáčů, myslíte, že doba chlupáčů se vrátí?
 • A co je vůbec přirozené…

Vaše úvahy, příběhy, fotky, prostě vše, co vás k tomuto tématu napadne posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Dnes kolem 16. hodiny jednu z vás, co mi k tématu přispějí, odměním zajímavým dárkem.

Reklama