Čím jsem starší, tím víc mě berou chlapi, co maj zmačkaný ksichty. Žádnej prvoplánovej krasavec, ale obličej rozbrázděný jak tisíckrát zoraný pole. Počmáranej životníma zkušenostma.

Možná je to přirozený vývoj. Svůj k svému, jak se říká. Když si vzpomenu na svou první platonickou lásku, co vypadala jako mladej Delon střihnutej Trávníčkem, musím se pousmát. Ale má to svou logiku Já jsem taky tenkrát vypadala jako mladá Maciuchová střihnutá Brendou Walshovou. Ta Brenda není z mé hlavy, tu mi vnutily dcery. Krasavci mě ale brzy přešli, možná proto, že já sama jsem pro ně nebyla dost krásná. :-)

První známky, že budu na „ošklivce“, jsem zaznamenala na vejšce. Tam mě totálně uhranul týpek s hlubokými vráskami okolo úzkých rtů. Zabodl do mě svůj pichlavý pohled a už nepustil. Takovej doktor House v mladším vydání.
Hodní kluci neměli šanci. Nestála jsem o klidné potůčky, lákaly mě divoké bystřiny. K mým nepokojným a zjitřeným emocím přispěla tenkrát i Lorkova Krvavá svatba, na které jsem pracovala. To přirovnání k vodě je jeho. Maminka nešťastná, tatínek ustaraný, kamarádky domlouvaly, a já si nedala říct. No, asi tušíte, jak to dopadlo. Blbě... Byl to prevít, ale ten jeho počmáranej ksicht se mi nějak vryl do paměti a pronásleduje mě celej život. Mám prostě smůlu v tom, že mě láká nebezpečí, a to jde s tím vzhledem nějak ruku v ruce.

Když se podíváte do těch známých tváří, v každé je něco. Ale když se tak bavíme s holkama o chlapech, zjišťuju, že nejsem sama, komu se líbí životem pošramocený, větrem ošlehaný ksichty. Takovej chlap přece nemůže bejt nudnej, povrchní, hloupej, musel si něčím projít, s něčím se porvat...
Ale třeba si to jen tak namlouváme, třeba už prostě na hezouny nemáme, a tak jsme se upnuly na ty držky:-)

Udělám si malý soukromý průzkum tady v redakci. 
Jaký chlapi se ti líběj?" zeptám se první kolegyně. Rozpačitě rozloží ruce, zakloní se na židli, div nespadne: Já nevim, musí bejt chytrej," usmívá se jak měsíček na hnoji, a když je k tomu ještě lehce zpustlej, nevoholenej, tak se mi podloměj kolena."
Jakej chlap se mi vlastně líbí?" zamyslí se další filozoficky... „Kterej po mně nic nechce..." smějeme se, pauza. Musí bejt moudrej a brát život s nadhledem a humorem. A nesmí s ním bejt nuda. Nudnej chlap je jako odpornej sliz.
Stejná otázka padla i na tu, která strčila nos do dveří. Velký a charismatický, proto mám doma malýho trpaslíka..." její odpověď mi připadala vtipná.
Ani poslední kolegyně neušla otázce. Mám ráda chlapy, který baví život, optimistický, vřelý, otevřený, který baví jejich práce a nebojej se zkoušet nový věci."
Moudré kolegyně, že. ...

A když se nad tím vším zamyslím, všechny vlastnosti by se vešly do chlapa, kterej teď momentálně zajímá mě.
A mimochodem... vypadá jak sušená švestka.

Jací muži se líbí vám?
Máte toho vysněného doma?
Nebo se představa rozešla se skutečností?

Soutěž: Alexander McQueen

Reklama