Příspěvek ve zcela opačném duchu, než je ten předchozí, nám poslala čtenářka Liběna. Ta by rodiče svého partnera nejraději neviděla, a když už přijedou, tak se raději zamkne v pokoji.

Tak to je téma do pranice přímo pro rodiče mého přítele a nejraději bych jim to co napíšu dala přečíst, protože nemám odvahu jim všecko říct do očí.
Rodiče mého přítele jsou hrozní snobi, všechno přepočítavají na peníze, každý z nich má svoje auto, chatu mají lepší než barák, pracují na úřadě, ale chovají se jak pitomci, všechno si u nich musíte zasloužit, nic a nikdo jim není vhod.
Přítel je rád, že vypadl z baráku, vlastně ho spíš vyhodili, protože nedodělal školu, která mu nešla, a začal se živit rukama,. Navíc si našel „obyčejnou servírku“, to mu dává sežrat i jeho sestra, intelektuálka, která by místo knížek potřebovala spíš pořádného chlapa. Je jí už třicet a pořád je sama.
Nemám je ráda od té doby, co jsem u nich JEDNOU byla, a už nikdy tam nevlezu. Musela jsem si prolézt celý barák, všechno jim pochválit, potom mi dali pod zadek nějaké noviny, abych neušpinila sedačku, a byli úplně šokovaní, že kouřím. Také mi neustále dávali najevo, že mám pochybné zaměstnání a že kdyby přítel chodil s někým jiným, určitě by studoval. Na závěr mi nezapomněli ukázat jejich dvě auta a říct, že já asi v takovém autě nikdy jezdit nebudu. Jsou to studení čumáci, oni snad ani nepoužívají mimiku, aby se usmáli.
Bydlíme s přítelem v podnájmu, oni k nám také moc nechodí, byli u nás asi dvakrát, jednou se podívat, jak bydlíme, a podruhé nám přišli říct, že jedou na Mauricius, tak abysme jim zalévali kytky, protože dcera letí s nimi. Až se vrátí z dovolené, určitě přijdou, aby se zas pochlubili, kde byli a my ne. Radši se zamknu v pokoji, nebaví mě poslouchat, jak jejich synovi ničím život, on to naštěstí vidí jinak.

Všem jen dobré rodiče přeje Liběna

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

No, neveselý příběh, ale možná to jen vidíte černěji než ve skutečnosti. Je třeba zvolit nějaký rozumný kompromis. Hlavně ať to s přítelem oba ustojíte.
Děkuji za Váš příspěvek a přeji hezký den
Saša

 

Téma dne 19. března 2012: Jak vycházíte s rodiči vašeho partnera - manžela?

Ulevte si, zanadávejte, nebo naopak, chvalte...

  • Co se vám na nich líbí?
  • Co nesnášíte?
  • Navštěvujete je rádi?
  • Nebo jen z povinnosti?
  • Jaký jste měla pocit z vašeho prvního setkání?
  • Změnily se od té doby vaše vztahy?
  • Jak je oslovujete?
  • Dá váš partner více na vás nebo na ně?

Vše o „těch druhých“ rodičích pište
na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vylosovaných čtenářek obdrží za svůj příspěvek dárek v podobě kosmetiky Solutions
Tělový krém na dekolt a poprsí a pleťovou masku na obličej.

darek

Reklama