První příspěvek přišel od budoucí nevěsty a zároveň i budoucí maminky, čtenářky Liběny. Pěkný úvodní příběh k dnešnímu tématu.

Toto téma je přímo pro mě, děkuju vám za něho. Zrovna totiž se svým přítelem řešíme, kdy se vezmeme.Žijeme spolu čtyři roky a před 14 dny jsem se od paní doktorky dozvěděla tu nejkrásnější zprávu na světě, že jsem těhotná.
Bude to naše první miminko a protože mám o hodně mladší sestru , bude to i první vnouče mých rodičů, teda i přítele, protože on je jedináček.
Když jsem mu to oznámila, měl velkou radost, že bude tatínkem. Pak jsem to oznámila mým rodičům a ti se hned ptali, jestli stihneme svatbu, než to na mě bude vidět. Řekla jsem mamince, že už je to jinak, že je úplně jedno, jestli se vezmeme teď nebo mi až naše dítě ponese závoj, ale ona se zase zeptala, jak se bude jmenovat.
Já vím, že je to ještě brzy, jsem teprve na konci druhého měsíce, ale nad tím příjmením jsem pak také přemýšlela. Večer jsem to řekla přítelovi a ten úplně sporadicky odpověděl,“tak se vezmeme“, Ale já jsem mu pak odpověděla, že nechci aby si mě bral jen proto, že jsem těhotná, ale proto, že mě má rád, a on mi odpověděl ještě krásněji: „Právě proto, že tě mám rád a čekám s tebou dítě, tak si tě chci vzít.“ Miluju ho nejvíc na celém světě.Rodičům jsme to už oznámili, svatba bude malinká, jen v úzkém rodinném kruhu. Budu se sice jmenovat Nováková, jak originální :)), ale tak co, do kartotéky příjmení přibude další malý Novák nebo Nováková, ale aspoň v tom to miminko bude mít už od narození jasno.

Ještě bych chtěla napsat, že čtyři roky jsme žili s přítelem na hromádce, pořád jsme poslouchali, kdy se vezmeme, ale ten stav nám vyhovoval, ale když se pak má narodit miminko, měli by se ti dva lidé asi vzít.
Já už se moc těším až „společně s miminkem“ řekneme u oltáře jeho tatínkovi ANO.
Vaše čtenářka Liběna

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Milá paní „Nováková“, co víc popřát už i tak šťastné budoucí nevěstě a mamince? Ať vám ten obrovský pocit štěstí a velká přemíra lásky co nejdéle vydrží. Nejlépe napořád.
Děkuji za Váš příspěvek. Pěkná ranní vlaštovka k dnešnímu tématu :)
Saša

 

Téma dnešního dne s pěkným datem 13. 3. 2012
Svatba, nebo život na hromádce?

  • Vdávala byste se, nebo upřednostňujete život na hromádce?
  • Proč?
  • Vdala byste se pro peníze?
  • Napište nám, jaké má váš stav výhody a nebo nevýhody.
  • Co říkáte na uzavírání předmanželských smluv?
  • Odmítla jste někdy nabídku ke sňatku a litovala pak toho?
  • Nebo naopak čekáte, a ona nepřichází?
  • Je podle vás soužití na hromádce stejné jako manželství?
  • A můžete přidat i váš názor na uzavírání manželství párů stejného pohlaví.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek - kuchařku Hanky Michopulu s příznačným názvem Zpátky domů :))

knihakucharka

 

Reklama