Do redakčního e-mailu dnes dorazil příspěvek od čtenářky setury, která mi napsala, jak prožila Čarodějnice i první Máj - o zábavu rozhodně nebyla nouze, jak se dočetete v jejím příspěvku. Milá setury, děkuji vám i za radu ohledně kyseliny citronové, na kterou jsem se ptala ráno, když jsem otevírala dnešní vydání magazínu (zde).
Na pálení čarodějnic jsem se těšila, u nás tedy místo ní byly na hranici buřty a jablíčka. Na přeskakování ohně podle tradice se už necítím, ale vypadám že jsem to zkusila. Mám ovázaný kotník stahovacím obinadlem, jak se mi to stalo?
Šla jsem kolem žhavých uhlíků moc blízko a jeden vyskočil ven z ohně, chtěla jsem uskočit, ale protože nejsem žádná Twiggy, moje tělo nezvládlo rychlé přenesení VÁHY! a ruplo mi v kotníku. Během chvíle nabobtnal a musela jsem jsem ho zkrotit asi kilometrem fáče. Včerejší políbení pod rozkvetlým stromem se tedy trochu improvizovalo. Ne že by mě pod něj manžel odnesl na zádech, to by se pěkně pronesl a byl by z něj invalida, ale poradil si. Přinesl větvičku do ložnice, já ještě spala a držel jí nad naší hlavou a hezky mě políbil. Řeknu vám, ten kotník za to stál. Přeji všem hezké májové dny.
P. S.: Klára se ptala na kys. c., v biospotřebiteli jsem našla toto: Kyselina citrónová se do sirupů a šťáv přidává především jako konzervant pro delší trvanlivost, proto její použití při jejich výrobě není nezbytné. Chceme-li přesto delší trvanlivost našich šťáv můžeme kyselinu citrónovou nahradit plátky samotného citrónu. Mimochodem kyselina citrónová není žádnou syntetickou sloučeninou. Z citrónové šťávy byla izolována již roku 1784.
Text nebyl redakčně upraven.
Děkuji, setury, za radu i vysvětlení, a přeji vám, ať vás noha brzo přestane trápit (i když to nakonec i stálo za to, jak jste psala :)).
Nový komentář
Komentáře
phoebe24 — #3 hihi
vidím že jste měli taky veselo
My jsme letos stáli na zahradě a řešili jsme: KDE? Třešeň odkvetlá, hruška odkvetlá, mirabelky a jabloně taky
. Některé pampelišky sice svítily žlutě, ale jejich starší ségry už po větru posílaly další dětičky do světa. Nedisciplované jahody poskytly dostatek květů, ale stejně jim to nedalo a kromě nich dávaly na odiv i plody(naštěstí zatím v zeleném odstínu, jinak jdu celou Matku přírodu zaregistrovat k Chocholouškovi). Svalit se k zemi pod květ se nám v našem věku stejně nechtělo, takže mě manžel odtáhl k plotu. Sousedská výpomoc v podobě šeříku však neprošla bez následků. Manžel se pořádně nadechl a jako poctivý alergik vzápětí mazal domů pro další piluli Xyzalu.
O tom citronu jsem to četla taky.