S přáteli se na uvítanou líbá 61 % Čechů, patříte mezi ně nebo naopak je vám líbání nepříjemné? Stále častěji se v naší zemi objevuje zvyk typický na jihu Evropy, při kterém se přátelé líbají na uvítanou. Pouhé potřesení ruky už nám nestačí, naučili jsme se být si blíž.

kiss

Líbání na uvítanou je zvyk běžný zejména pro temperamentní jižanské národy – nejčastěji se tak přátelé líbají v Itálii, Španělsku a Francii (zpravidla dvakrát), částečně zvyk přejali i Švýcaři, kteří se na uvítanou políbí hned třikrát. V Evropě je zcela běžné, že se mezi sebou políbí dvě ženy, nebo žena a muž, mezi nimiž je přátelský vztah. V arabském světě je běžný i polibek dvou mužů.

Jak jsou na tom Češi

Jak ukázal průzkum, Češi si na líbání na uvítanou potrpí. Celkem ho praktikuje 61 % Čechů. Suverénně nejčastější je líbání na tvář (53 %), následuje polibek na ústa (7 %) a elegantní polibek na hřbet ruky praktikuje 1 % Čechů.

Přátelé se při setkání nejčastěji líbají jednou (36 %), následuje polibek na obě tváře (čtvrtina dotázaných) a 2 % Čechů praktikují políbení třikrát za sebou.

Líbáme se často a rádi

Nezapomeňte…. Většina Čechů se ale nejčastěji líbá z lásky! Líbáme se často a rádi, proto je důležité myslet na svěží dech.

Zdroj: data zespotřebitelského výzkumu značky Winterfresh, 3941 respondentů, prosinec 2009

Jak to máte vy? Patříte mezi líbající se typy nebo je vám to nepříjemné? Děsíte se, když kromě podané ruky se k vám hrne nastavená tvář k polibku?

Napište nám do diskuze, zajímavý příspěvek odměníme balíčkem se žvýkačkami!

Reklama