Kolik toho na začátku chtěla a kolik si vysnila! Jenže život je věc kompromisů. Toleranci, té se taky naučila víc, než by si bývala přála. Nebo to byla zbabělost? Jak moc chtěla na začátku, tak málo chtěla ke konci. I to pro něj bylo hodně.

Pořád doufala a nevěděla, v co vlastně. Chtěla snad změnit dospělého chlapa?

Pak sama sebe přistihla s rukou v kapse jeho saka. Líp jí nebylo. Spíš hůř. Jedna věc je myslet si a druhá vědět.

Jak s ním můžeš být, zeptala se Irena jednou večer u nich doma. A pak se otočila k němu a do očí mu řekla, že ho viděla. V době, kdy Sára byla v osmém měsíci, líbal se u baru s blondýnkou.

Nechtěla jsem ti to říkat, dívala se na ni soucitně. Ale dnes už to říct musí, protože ho viděla zase!

Irena. O Davidovi jako jediná věděla od začátku. Kamarádka z dětství. Ve škole jí říkali pavouk, jak byla rukatá a nohatá. V pubertě zkrásněla. Měly se rády, měly podobné dětství a to je spojovalo. Společná tajemství sbližují. A teď tady stojí a Sáře aby jí pomalu bylo líto. Odvahu tedy má, to se musí nechat. Je dokonce vyšší než David a kdyby se porvali, kdovíjak by to dopadlo. Irena byla vycvičená z domova. S otčímem musela bojovat už od dvanácti.

Jenže, co si myslela? Co si obě myslely? Že se přizná? Nikdy.

Zatloukat, zatloukat, zatloukat.

Řvali na sebe, Irena a David, a Sára neměla klid na kojení. Když Irena odešla, nechala se přesvědčit. Nechtěla věřit jenom někomu (jemu), chtěla věřit v něco...

A pak že o mateřské mléko se přijít nedá, že je to jen technikou kojení. Pěkná blbost.

Ukázka z autorčiny prvotiny Svítání - Život s brilianty. Více informací zde.

Reklama