gv.jpg
Foto: Profimedia

Dcera tráví prázdniny na Bali a svým rodičům oznámí, že se tam zamilovala do místního mladíka a bude se vdávat. Rodiče George Clooney a Julia Roberts okamžitě nasedají do prvního letadla, aby jí mohli nerozvážný plán překazit a dceru „zachránit“. Mají s podobnou situací totiž sami bohaté zkušenoti.

Před devatenácti lety se po podobném vzplanutí vzali, před čtrnácti lety pochopili, že to nebyl dobrý nápad, a ukončili toto dobrodružství rozvodem. Od té doby se snaží jeden druhému vyhýbat. Vědí totiž, že každé jejich setkání skončí hlasitou hádkou. Teď však vyhlásili dočasné příměří, aby vysvobodili svou dceru „ze spárů“ domorodce, který se živí pěstováním a prodejem mořských řas.

V přípravě rafinovaných pastí, jež mají jejich dceři sundat růžové brýle, jsou sice velmi dobří, žádná ale nevychází tak, jak si mysleli. Navíc mořský ráj začne probouzet vzpomínky na jejich společnou minulost.

Během filmu mezi Georgem a Julií došlo i k líbací scéně. Nešlo to ale tak hladce, jak by se možná u ostřílených herců čekalo. V rozhovoru pro New York Times Julia prozradila: „Jeden polibek. A dělali jsme to asi šest měsíců.“ George dodal: „Tehdy jsem své ženě řekl, že nám to trvalo 80 záběrů.“ „Natočili jsme 79 záběrů, kdy jsme se smáli, a pak jeden záběr, kdy jsme se líbali,“ vysvětlila Roberts.

Zdroje: CinemArt, ČSFD, ET Canada, New York Times