Při příležitosti Světového dne životního prostředí se společnost LG spojila s talentovanými hudebníky z London Vegetable Orchestra, aby zvýšila povědomí o problému s plýtváním potravinami a ukázala, jak pokročilá chladicí technologie může pomoci udržet potraviny čerstvé celé týdny i měsíce.

koncert

Plýtvání potravinami je jedním z největších problémů naší doby. Podle OSN se až třetina veškerého jídla zkazí, než je spotřebováno nebo se vůbec nezkonzumuje. Zhruba 1,3 miliardy tun potravin je vyhozena nebo znehodnocena, což představuje asi hodnotu 680 miliard dolarů ve vyspělých zemích a 310 miliard dolarů v zemích rozvojových. Ovoce a zelenina jsou pak nejvíce vyhazovanými potravinami kvůli rychlé ztrátě čerstvosti a nedostatku umělých konzervačních látek.

/Users/lucie.vytlacilova/Desktop/LG_LVO.JPGChladicí technologie dramaticky proměnila vývoj společnosti, protože chladničky umožnili lidem posun od agrárního životního stylu k životu v urbanistickém prostředí. Ale i lednice mají své limity. Náhlé teplotní změny mohou způsobit zkažení potravin, zvláště pak ovoce a zeleniny, i když jsou uloženy v chladničce. Pro maximální účinek musí být chladničky dobře chráněny před vnějšími změnami teplot, aby udržovali konstantní teplotu. Změny uvnitř mají totiž největší vliv na trvanlivost skladovaného jídla.

Hudebníci z London Vegetable Orchestra (LVO) měli možnost se přesvědčit, že ne všechny chladničky jsou stejně kvalitní.

koncert

Netradiční orchestr totiž vytváří takzvanou zelenou symfonii, která vzniká hraním na jedlé nástroje. Hudební těleso, které funguje přes tři roky, pobavilo milovníky ve spojeném království nástroji vyrobenými z dýní, paprik nebo kořenové zeleniny. Vzhledem k tomu, že vystoupení orchestru závisí na schopnosti nástrojů vytvářet přesný tón zvuku, byli hudebníci nuceni vyrábět každý den nové nástroje z čerstvé zeleniny, protože starší produkty nevytvářeli dostatečně kvalitní tón, který vyžadují pro svůj repertoár.

Poté ale byla členům LVO představena chladnička LG s patentovanou technologií Invertorového lineárního kompresoru. Když hudebníci umístili své nástroje do chladničky LG, dokonce týden po uskladnění se na nich neprojevila žádná změna zvuku. Největším nepřítelem čerstvosti potravin totiž není horko, ale především změny teploty. Nejen že chladničky LG s tímto kompresorem udržují potraviny déle čerstvé, ale dělají to s nižší spotřebou energie a hlučností. Toho je docíleno snížením tření a správným využitím energie.

Celý příběh shlédněte na:

Reklama