Lednička spolu s mrazákem neodmyslitelně patří do každé domácnosti. Díky ní můžeme uchovat potraviny ve stavu, kdy nám vydrží nějaký čas a nekazí se. Jaké jsou aktuální moderní trendy? Na přehlídce nejnovějších výrobků a technologií LG InnoFest 2013 v Berlíně představila společnost LG Electronics (LG) novou řadu dvoukřídlých lednic a lednic se spodním mrazákem pro své zákazníky z Evropy.

LG

Využijte prostor!

Dvoukřídlé lednice jsou vybaveny praktickými funkčními prvky, jako je dvouvrstvá konstrukce dveří Door-in-Door. Tento Příjemný prostor, který vniká díky dvojím dveřím, se otevírá jednoduchým stiskem tlačítka a umožňuje zákazníkům rychlý přístup k oblíbeným jídlům a nápojům.

Vlastní prostor v ledničce? Proč ne!

Door-in-Door je vybaven šikovnými zásuvkami, které každému členovi rodiny poskytují vlastní úložný prostor. Snadněji dostupné nižší zásuvky jsou ideální pro děti, zatímco rodiče mohou pro svá oblíbená jídla vyhradit a uspořádat zásuvky v horních patrech. Lednice se také vyznačují větší spolehlivostí a energetickou účinností díky výkonnému lineárnímu kompresoru LG, na který se vztahuje 10letá záruka.

LG

Místo pro čerstvé potraviny

Vysoce praktický funkční prvek LG Door-in-Door umožňuje rychlý přístup do prostoru s čerstvými potravinami v pravých dveřích lednice. Technologie Door-in-Door nejen usnadňuje přístup k často vyhledávaným potravinám a nápojům, ale také snižuje ztráty chladného vzduchu, čímž omezuje spotřebu energie.

Ušetříte energii

Technologie lineárního kompresoru LG dělá z lednice LG jedničku z hlediska úspory energie, čerstvosti potravin, hladiny hlučnosti, kapacity a trvanlivosti. Lineární kompresor účinně reguluje chladicí výkon a snižuje vnitřní tření, což následně omezuje spotřebu energie. Těchto výhod je dosaženo částečně tím, že lineární kompresor využívá pístový pohon namísto konvenčního vratného pohonu. Pístový pohon se vyznačuje menším počtem třecích bodů, což umožňuje dosáhnout nižší hlučnosti a větší trvanlivosti. LG poskytuje na lineární kompresor desetiletou záruku. Lednice LG jsou prvotřídní spotřebiče šetřící energii; každý z dvoukřídlých modelů byl zařazen do energetické třídy A++ a model se spodním mrazákem si vysloužil ještě impozantnější rating A+++.

Snadná výroba ledu

Další impozantní funkcí je LG Non Plumbed System, který zvyšuje praktičnost dávkovačů vody a ledu. Systém umožňuje uživatelům jednoduše nalévat vodu do nádržky; nejsou zapotřebí žádné zvláštní instalace ani připojení externí hadice pro přívod vody. Navíc se nemusí měnit žádné filtry. Jinými slovy, Non Plumbed System je zárukou toho, že rodina má snadný a pohodlný přístup k ledu a vodě.

Výrobník ledu integrovaný ve dveřích přispívá svým štíhlým designem k lepšímu prostorovému řešení, neboť účinně pomáhá vytvořit pro uživatele více využitelného prostoru ve dveřích lednice. Třebaže nová lednice LG má větší vnitřní kapacitu, má standardní vnější rozměry jako lednice stejné třídy. To je výsledek efektivního využití prostoru, díky kterému mohou zákazníci skladovat více potravin, aniž by zařízení zabíralo více místa v kuchyni.

LG

Lednička bez zápachu

Vzduchový filtr LG Pure N Fresh zbavuje lednici nepříjemných zápachů. Tento unikátní systém, zejména v kombinaci s inteligentním systémem LG V Fresh pro ovoce a zeleninu, pomáhá udržovat potraviny delší dobu čerstvé. Vkusně instalované LED světlo pak nejen zlepšuje viditelnost uvnitř lednice, ale zároveň jí dodává moderní, luxusní vzhled. Prvky jako Horizontal Easy Open Handle (horizontální rukojeť pro snadné otevírání) usnadňují otevírání lednice a navíc spotřebiči propůjčují elegantní, atraktivní zevnějšek.

 „Nejnovější lednice LG nabízejí velké výhody, pokud jde o úsporu energie, výkon a zdravé jídlo. Kromě toho také určují nová měřítka z hlediska praktičnosti,“ řekl Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics CZ. „Společnost LG se specificky zaměřuje na zavádění inteligentních technologií, které usnadňují život. První a nejvýznamnější z těchto technologií je Door-in-Door, dvouvrstvá konstrukce dveří, která je výrazem praktičnosti a zároveň stylovosti,“ doplnil.  

Více informací najdete na stránkách www.lg.cz