Mám ráda zimu. Nemusím pracovat na zahradě. Mým snem je celoročně zapadaná zahrada sněhem, ve které je krásně sluníčkem vyhřátý zastřižený trávník. Na trávníčku lehátko a na lehátku já v plavkách. To je teda můj velký sen.
Mým oblíbeným zimním sportem je ležing s výhledem na zasněžené okolí. Nejvíce mám ráda, když je pěkná chumelenice a nemusím vystrčit ani nos z domu.

Když vysvitne sluníčko, tak mým druhým zimním sportem je odhazovaní sněhu. I když u nás ho nikdy moc nebývá, ale v práci mám prostor dost veliký. To se vždycky pěkně zapotím. Pak pokud to situace umožní, nastoupí sport č. 1 - ležing.

K opravdovým zimním sportům se vyjadřuji jednoznačně. Lyže jsem zavrhla už před třiceti lety. Začaly ve velkém jezdit vleky a s nástupem přezkáčů se přestalo do kopečka šlapat. Ostatní více zdatní lyžaři mi začali nadávat, že svým lavorovým stylem ničím sjezdovku. (Pro neznalé této terminologie styl šus a zadní brzda).

Potom jsem zavrhla i sáňky, které začaly se zvyšujícím věkem a váhou jezdit stále rychleji, a staly se tím neovladatelné.
Běžky byly příliš dlouhé. Nevím, jak ty lidi na tom jezdí a nepřišlapují si neustále lyže jako já.
Brusle? Proč tam jsou sakra ty zoubky, když mi překážejí. Proč se mi v nich viklají nohy?
Nebudu Vás dále unavovat svými proč. Když takhle proberu všechny zimní sporty, tak dojdu k závěru, že jediným možných sportem, při kterém se mi nemůže nic stát, je právě ten můj sport č. 1 - ležing.

Pokud jste na tom stejně jako já, tak vzhůru do ležingu.
Hernajs

Milá Hernajs,
s bruslemi mám podobný problém. (Hlavně když jsem po roce zjistila, že moje brusle nikdy nikdo nebrousil...). K ležingu budu asi odsouzena letos, protože jsem si zablokovala páteř a nemůžu se ani hnout. :-(

Těšte se, jen co se proberu, začneme soutěžit!
Pravidla najdete v nejbližší novince.

Dnešní téma, na které nám můžete psát příspěvky:
Hurá, zima je tu!

Radujete se také?
Máte rády zimní sporty?
Mrznou vám končetiny?

Stavíte sněhuláky?
Koulujete se?
Krasobruslíte?

Lyžujete ráda nebo z donucení?
Nesnášíte fronty na vleky?
Oblíbila jste si snowboard?
Zimní sport - grog a punč?

Máte fotografie z vašeho sportování?
Zimní sport - termální lázně?
Napište nám, odměníme Vás. Možná.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama